Öncelikle #2272.
Tanım: Geçen haftasonu 2.0 Premium Cvt modelini 600 km. boyunca kullandığım suv.

Motor: 2.0 L. boxer motora sahip. Bu motor 150 hp ve 198 n/m üretiyor. Konfor modunda ne kadar ağır kalsa da, spor modunda veya manuel olarak kullanırken gayet güzel ivmeleniyor. Ayrıca boxer olmasından dolayı motor sesi çok güzel.

Şanzıman: Cvt şanzıman her ne kadar sürüş konforunu arttırsa da performanslı kullanımda gecikmeler yaşıyor. Ayrıca yakıt tüketimini çok arttırıyor. Direksiyonun arkasında bulunan kulakçıkları ise çok başarılı buldum. Hem konumu çok güzel hem de tepkileri çok iyi.

Süspansiyon: Araç, serte yakın süspansiyonlara sahip. Sert süspansiyonlara rağmen konforlu bir araç. Bunun sebebi ise süspansiyon sisteminin tümsek, çukur demeden bütün yol bozukluklarını başarıyla sönümlemesi.

Sürüş dinamikleri ve direksiyon: Yüksek yapısı ve ağırlığından dolayı çok yana yatıyor. Yine bu nedenlerden dolayı viraj limitleri düşük. Düşük hızlarda simetrik Awd sisteminin faydalarını görüyorsunuz, ama yüksek hızlarda aracı zorlayınca kafadan kaymaya başlıyor. Direksiyonu ise çok hisli olmasa da ağırlığı, tepkileri ve fiziksel boyutu çok iyi. Ama kullanılan deriden dolayı eli çok terletiyor.

Fren: Aracın frenleri kelimenin tam anlamıyla rezalet. Fren pedalını döşemeye gömmediğiniz takdirde duramıyorsunuz. Ayrıca fren pedalının hissiyatı da çok kötü. O sinir olduğum gevşeklik ne yazik ki Forester'da da var.

İç mekan: İç mekanı beğendim diyebilirim. Deri koltuklar, yeterli sayıdaki eşya gözleri, bardaklıklar, sunroof ve geniş kabine sahip bir iç mekanı var. Ama sunroof'tan dolayı arkada baş mesafesi biraz alçak.

Donanım: Donanım olarak zengin bir araç. Ortadaki küçük ekran(tahmini 4 inch falan) size istediğiniz tüm bilgileri sunuyor. Ayrıca çözünürlük olarak da gayet iyi. Geri görüş kamerası ise gündüz tatminkar bir görüş sunarken, geceleyin vasat bir görüntü sunuyor. Yağmur sensörü ise çok kötü çalışıyor. Görüş mesafesi sıfıra inene kadar silecekleri çalıştırmıyor. Ayrıca yağmurun hızına göre sileceklerin çalışma hızını arttırmıyor. Onun dışında müzik sistemi de kaliteliydi.

Görüş açıları: Aracın en beğendiğim yönü için görüş açıları diyebilirim. Özellikle yan aynaların büyük olmasından dolayı, aracı kullanırken çok rahat ediyorsunuz.

Yalıtım: Aracın zayıf olduğu bir başka konu. 90 km/s'den sonra çok fazla rüzgar sesi alıyor. Ayrıca süspansiyonların çalışma sesini kabinden çok rahat bir şekilde duyabiliyorsunuz.
tümünü gör
ilgili galeri