Toyota Gt86'nın öz ve öz kardeşidir.
2 litrelik atmosferik motoru 200 beygir ve 205 Nm tork üretir, motor boxer motordur.
Toplam ağırlığı yaklaşık olarak 1200 kilogram olan bu arkadaş için diyebileceğim tek şey öz kardeşi gibi çılgınlar gibi yol tutmasıdır. Evet yavaş kalıyor, hatta isteksiz bile denebilir ama deli gibi yol tutuyor. kilitli diferansiyeli çok güzel ayarlanmış, yeri geliyor drift yeri geliyor track day kasabiliyorsunuz.
Şu anki satış fiyatı yaklaşık 135.000 tl'dir.
yol tutuşunun üstünde aşırı durulmasına rağmen çok kolay da pistte spin atabilen bir araçtır. sebebini çözememişimdir.
Scion FR-S ile de akrabalığı var sanırım hemde bayağı yakın gözüküyor..
Çoğu kişinin çamur at izi kalsın yaptığı arabadır. Genelde almancılar yapar bunu.
Çok güzel ancak yavaş bir araç. Kendinden superchargerlı modelini çıkarsalarda alıp binsek.
Supercharger'lı versiyonu çıkmasa da bol bol aftermarket ürünü olan otomobil. Alırsın bir tane sc, takarsın.
Sonra caddelerde yan yan..
subaru'nun ürettiği en yakışıklı arabadır.

ne impreza, ne forester, ne wrx, hiçbirinin tipini beğenemiyorum. ama bu modelle çok iyi iş çıkarmışlar.
Gelmiş geçmiş en başarılı japon otomobillerinden biridir kendisi.Ülkemizde modifiye etmenin bi hayli zor olduğu araçtır.Kesinlikle para harcayabilecek bir kişinin sahip olması gereken ve aracın karakterini anladıktan sonra supercharger veya turbo ile beslenmesi gereken araçtır.Eğer pist kullanımı için düşünülürse yaklaşık olarak 100.000 TL gibi bir harcama yapılarak nice stock exotic aracların best lap time ını elinden alır.Yedek parçası gerçekten pahalıdır(anlam veremedim bir subaru klişesi olsa gerek),örnek olarak tek farı kırıldığı için Bayraktar Otomotiv tarafından 4300 tl gibi bir rakam istenmiştir.Alan kişilerin motor modifikasyonuna para harcamayıp direkt bolt on bir kit alıp devam etmesi gerekir aksi taktirde harcanan para ve emek çöpe gitmiş olacaktır.Aynı zamanda otomatik şanzımanından korkulmaması gerekir gayet sağlam ve keyifli bir şanzımanı vardır kendisinin.Manuel şanzıman ile neredeyse aynı tadı verir hatta büyük şehirlerde çok daha avantajlı ve konforludur.Bolt on kitlerle otomatik şanzıman güvenli bir şekilde çalışmaktadır(tabi abartılmadığı sürece kırılma vb şeyler yaşanmaz diye umut ediyoruz).İkinci el aftermarket piyasası Türkiyede olmayan,bu yüzden seçilecek parçalarda nokta atışı yapılması gereken otomobildir.Satın alıp widebody.görsel modifikasyon yapacakların değil, cebinde bu iş için belirli bir bütçe ayırmış insaların hobi amaçlı kullanacağı hem motor hem görsel modifikasyon yapacakların aracıdır.
sadece kendi içinde değil, pek çok markanın pek çok modeli içinde bile arkası harika duran subaru'dur.

dışı çok heybetli duruyor. ama içi de bir o kadar enfes dizayn edilmiş.
dün binme şansına sahip olduğum araba. tek kelimeyle mükemmel. hem içi hem dışı. kullanımı çok keyifli. tek eksisi motor gücünü tekerleklere aktarırken bariz bir güç kaybı yaşandığı. 200 beygirlik araba bu kadar olamaz.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri