Japonların 4 çeker sendromunu başlatan markadır.
Saçma sapan otomobiller ürettiği gibi amaca çok uygun modellerde üretmektedir.
Örnek olarak (bkz: subaru impreza wrx sti) ya da (bkz: subaru forester) vs.
Her ne kadar kabinde kullandıkları malzeme kalitesi çok düşük olsa da, ismi her söylendiğinde akıllara 'motorsporları'nı getiren markadır. Her araba severin gönlünden mavi bir subaru geçer.
Türkiye'de sadece volkswagen grubu tutulduğundan dolayı hakettiği ilgiyi göremeyen modeldir.
Halbuki kötü malzeme kalitesi dışında her şey 10 numaradır.
Servisinde subaru impreza wrx sti gören ustaların gelip 'kardeş kaç yakıyor bu' gibi değişik sorular sorduğu markadır. Çok amatör geliyor, insana 'burası Türkiye' dedirtiyor.
Fuji heavy industries şirketinin alt şirketlerinden biridir. bu şirket aynı zaman da ulaşım, savunma sanayi ve hava-uzay sanayisine yatırım yapan bir firmadır(aerospace başka nasıl tanımlanır bilemedim). Subaru japon firmaların çoğunluğu gibi ar-ge yatırımlarına önem veren firmalardan biridir. Yine çoğunda olduğu gibi prensipleri, hedefleri vardır ve bu hedefler piyasanın en büyükleri arasında olmak yada yılda bilmem kaç milyon araba satmak değildir. Kapitalizmin izin verdiği boyutta kendi yollarını izlemeye çalışırlar (bir diğer marka ise mazda). Boxer motor ve dört çeker genelde vazgeçmedikleri prensiplerindendir (brz ve kei araçları hariç). İlk dizel boxerı geliştirmişlikleri vardır ki eski hava soğutmalı vw tranporter'larda swap için popüler tercihlerden biri olmuştur.
4 çeker oluşu ile sükse yapmış Japon oyuncağı.
Mavisi ünlüdür, diğer renkleri pek prim yapmaz. subaru impreza wrx sti üretilmemiş olsaydı benim için Daihatsu'dan farkı olmayacaktı.
amblemdeki altı yıldız, altı japon araba üreticisinin birleşmesini tasvir eder.

ikinci dünya savaşında mağlup olan japonlar, galip devletlerin dayatmaları sonucu, subaru firmasını 12 parçaya ayırır. zira firma, savaş yıllarında avcı uçaklarına motor üretimi yapıyordu. yıllar sonra bu firmalardan altısı tekrar bir araya gelerek subaru markasını tekrar doğurdu.
Adı geçince akla direk 4x4 gelen üretici.

Resmen tek bir model ile hafızalarımıza kazınmayı başardılar. Mitsubishi otursun ağlasın başka bir şey demeyeceğim.

(bkz: mitsubishi'nin evolution üretimini sonlandırması)
Kei modeller ve Toyota ile ortak geliştirdikleri araçlar dışındaki tüm modelleri 4 çeker üretmekten vazgeçmeyen, subaru impreza wrx stigibi ikonik efsane araçları üreten, rallisever ve mühim japon otomobil markası.
Kışın gelmesiyle Subaru saıhipleri arabaların ortaya çıkmaya başlamıştır.
Şu an 4 çeker araçlarıyla milleti kendilerine özendirmektedirler.
Ki zaten özenmemek elde değil, adam yakmış sigarasını yolda kalan araçları seyrederek keyif yapıyor.
Kim onların yerinde olmak istemezki.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri