Chip tuning işlemlerinde genellikle en yumuşak yani en güvenli yazılım olarak anılan yazılım türüdür. Bu yazılım için aracınıza ekstra olarak herhangi bir parça takmanıza gerek olmaz, yapmanız gereken sadece yazılımı değiştirmektir.

En güvenilir olmasının anlamı da 'bozulma riskinin en az olmasıdır'. Bu yazılım ile arabanıza kolay kolay bir zarar gelmez ama tabii ki bunun karşılığında çok fazla güç de alamazsınız.

ing. aşama 1.

herhangi bir parça değiştirmeden stock haldeyken yazılım ile oynanarak arabanın değerlerini maksimize etme. araç fabrika çıkışlı iken günlük kullanıma uygun üretilir. ilk etapta performans adına bu değerler en yüksek seviyeye çekilir. daha sonra parça değişimleri devreye girer. bazen bu derecelendirme modelden modele değişebilir ancak temel hatlarıyla aşamalar bellidir.
Arkadaşlar yararlı bir başlık olmuş ben nacizane birkaç tavsiye vermek istiyorum.Ülkemizde bu işlemler artık neredeyse heryerde yapılıyor.Turbolu olan araçlarınızı stage 1 yaparak ciddi güçler elde edebilirsiniz.Size tavsiyem bu işi kontrollü bir şekilde yapmanız yönünde olacaktır.Mapperinizla anlaşıp aracın gücünü yavaş yavaş artırırsanız hem sizin için hem aracınız için çok daha sağlıklı olur.Örnek vermek gerekirse 150 hp bir aracınız var,aracınıza sadece yazılımı değiştirerek 50 hp alabilirsiniz.Bir anda olan bu değişiklik az bir güç gibi gözüksede çok tehlikeli olabilir.Yavaş yavaş turbo basıncını açarak bu işin keyfini çıkarmanızı öneririm zira stage 2 ye geçerken çok maliyetli işlemler yaparak güç alabileceksiniz ve bu ilk altığınız stagein neredeyse yarısı olacak.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri