ülkemin inanılmaz, eşi benzeri bulunmaz (belki ruslar) insanının yine uydurduğu, arabaya uygulanan projenin bir nevi büyüklüğünü belirten sözcük.

şimdi sandığınız gibi, bu yazılımcılarda gördüğünüz stage 4-5-6 hatta 7 ; tamamen kaynak götüm tabirlerdir.. yazılımdaki basınç oranı bir stage ölçüsü olamaz.bunun bi standartı vardır ve şudur:

stage 1: motor içine girmeden takılabilen parçalar, hemen hemen herkesin yaptığı gibi yazılım (soft, mid, hard, extra hard, damarlı dumanlı farketmez) egzoz, bobin, filtre,intercooler vs.

stage 2: turbolama ya da daha büyük turbo, nebilyim supercharge, belki swap, egzantrik, pompa vs. (zaten bunları yapabilmek için değiştirmeniz, güçlendirmeniz gereken ünite ve elemanları saymıyorum bile, biliyorsunuz.)

stage 3: fabrika çıkışı pek parça kalmaması, yolda kullanmanın hem siz hem de araç tarafından pek mümkün olmamasına varacak anlayışta, pist odaklı bir setup.

yani beyler, ara sıra gezmeye, hatta bazen işe bile gittiğiniz "doktor ekü sıteyc 5 yazılımlı" 300 hp aracınız stage 5 falan değil. çünkü zaten öyle bişey yok, zorlasan 2..
Sonunda açığa kavuşan olaydır. Oh be!
bunlar da ilginizi çekebilir