Super Sport yada Super Street , Chevrolet tarafından 1961 model yılından başlamak üzere bir çok modelde sunulan bir opsiyon paketidir. En çok bilinen Chevy SS alt modelleri olarak Camaro, Chevelle, El Camino, Impala ve Nova'yi sayabiliriz. Orjinal olarak fabrikasyon ilk çıkış 1961 Impala için bir opsiyon (iç aksam, jant, gösterge ve amblemler vb.) paketi olan SS kavrami, zamanla paket içeriğindeki gelişmelere paralel olarak 1966'da tamamen performans paketi haline gelmiştir.

1994'de Impala SS modeli ortaya çıkana kadar, Super Sport pakedi sadece 2 kapılı arabalarda uygulanmıştır (convertible modeller dahil). Sonrasında, SS paketi GM bünyesinde üretilen çok çeşitli arabalara uygulanmaya başlamış, bence özünü kaybetmiştir. (Pikaplar, 4 kapılı sedanlar, önden çekişli modeller vb.)

Geçmişten günümüze, fabrikasyon Super Sport paketi içerisinde yüksek performans lastikleri, güçlendirilmiş süspansiyon, farklı ve daha spor görünümlü koltuk ve iç döşeme aksamı, güçlendirilmiş performans motorları ve performansa bağlı olarak yapılmış diğer modifikasyonlar vardır. Günümüzde Amerika'daki tüm SS arabalar Chevrolet Performans Bölümü tarafından üretilmektedir.
Muhakkak, tüm SS modellerde arabanın muhtelif yerlerinde "SS" amblemleri vardır ve kolayca diğer modellerden ayrılabilir. Fakat günümüzde daha makbul sayılan SS modelleri ile taklit SS'ler arasındaki farkları bulmak ve ayırt etmek kolay değildir. Kesin sonuç için arabaların VIN kodları ve Cowl Tag etiketlerine bakmak gerekir. Bununla beraber, başka arabaların VIN kod ve Cowl Tag etiketlerini alarak, gerçekte SS olmayan bir arabayı SS model diye göstermek de mümkündür.
Zamanında sokak yarışlarında diğer araçların sürücüleri için kabus olan kısaltmadır. Genelde SS sürücüleri araçları anlaşılmasın diye bu amblemleri söküp yarışırlar ve çok can yakarlarmış.

SS güzeldir, SS candır, SS efsanedir.
Camaro,Cobalt,El Camino....
Çoğu efsane chevy aracında olan bir pakettir (cobalt pek uymadı ama olsun)
(bkz: Schutzstaffel)
bunlar da ilginizi çekebilir