touring ile supersport melezi bir motosiklet türüdür.

touring'in konforunu, uzun yol dayanaklılığını ve rahat sürüş pozisyonunu, supersport'un ise tork gücünü almıştır.
tam bir canavardır.

oturuş pozisyonu dışardan bakıldığında rahat gibi görünmese de oldukça konforludur. hafif öne eğik vaziyette kullanmanıza karşın ağrısı sızısı olmaz. ayrıca gerek aerodinamik yapısıyla, gerekse motor gücüyle kapasitesi bir hayli fazladır. uzun yolu kısa zamanda konforlu bir şekilde almak isteyenlerin tercihidir.
Hızlı, touring kadar olmasa da nispeten konforlu seyahat etmeyi sağlayan motosiklet grubudur. Peki bu övgüyle bahsedilen hızlı seyahat kısmı nereden gelmektedir? Cevabı aslında basit,birçok sport touring motor gücünü aynı markada kullanılan, sport bike diye tabir edilen motosikletler için geliştirilmiş motorlardan alır ya da geliştirilen başka güçlü bir motordan. Yarış motosikletlerinde ki motorları kullanan sport touring motosikletler için honda cbf1000'de cbr1000rr motorunun kullanılması örneği verilebilir, tabi oturuş pozisyonları nedeniyle tam bir sport bike olmadığı için biraz daha güç kısılarak kullanılır bu tür motorlar(honda cbr1000rr 2008 150hp, 2008 honda cbf1000 105hp).
Sport Enduro gibi değillerdir daha alçaktırlar yukarıda bahsedildiği gibi supersport 'ların güçlü motorları vardır yüksek hıza da çıkar konforludur da.
Honda tarafında CBF serisi (150 değil tabi) VFR serisi ve biraz yukarılarda Pan European'lar sayılabilir. Honda'nın iyi yaptığı iştir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri