Sport Chrono Paketi, Porsche'nin daha sportif sürüş ayarları sunmaya yardımcı olduğu bir donanım paketidir.

Pakete dijital ve analog bir kronometre, SPORT PLUS düğmesi, boylamasına ve yanal ivme göstergesi ve tur süreleri için PCM'de bir performans göstergesi dahildir.

SPORT PLUS modunu aktif hale getirmek için, orta konsoldaki SPORT PLUS düğmesi kullanılır. Motor daha hızlı tepki vermeye başlar. Devir sınırlayıcı daha yüksek bir eşiğe çekilir (Panamera S E-Hybrid hariç). Porsche Active Suspension Management (PASM) bulunan araçlarda SPORT PLUS modu aktif hale getirildiğinde, süspansiyon sertleştirilir ve direksiyon tepkileri daha doğrudan hale getirilir. Adaptif havalı süspansiyon bulunan modellerde, "alçak seviyeye" geçilir ve süspansiyon sertleştirilir. SPORT PLUS modunda, daha yüksek boylamasına ve yanal dinamik performans için PSM'nin tetiklenme eşiği yükseltilir.

Ön göğüste bulunan kronometre, kaydedilen sürüş süresini gösterir veya standart bir saat olarak kullanılabilir. Porsche Communication Management (PCM), tur zamanlarını veya diğer sürüş sürelerini görüntülemek, kaydetmek ve değerlendirmek için kullanılan özel bir performans ekranına sahiptir.

PDK ile birlikte, Sport Chrono Paketi ilave iki fonksiyona sahiptir: SPORT PLUS modunda vites geçişleri daha da çabuk ve sportiftir. İkinci fonksiyon ise, kalkış sırasında en yüksek ivmeyi sağlamak amacıyla tasarlanan Launch Control fonksiyonudur.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri