Çok üzücü bir durumdur ama ülkemizdeki benzin fiyatları malum.
O zaman spor araba almayacaksın arkadaşım dediğim durumdur. Spor araç demek performans demek bu da yakıt tüketiminin tersidir aslında, basınca az yakan veya çok güçlü olup az yakan bir araç yoktur sadece göreceli olarak az yakanlar olabilir. Az yaksın istiyorsan ona göre araba alınmalı, az yaksın vb isteklerin varsa zaten spor araçlar sana göre değildir, hele gidip spor bir araca LPG taktırmayı düşünüyorsan o aracı aslında kaldıracak gücün yoktur veya istediğin şey aslında spor araba değildir.
kendi ellerinle motoru diri diri gömmektir
aklıma ferrariye tüp taktırmaya çalışan dayı geldi. neyseki beceremediler de arabayı geri aldılar. (bkz: arsiv.sabah.com.tr/2004/07/18/dun101.html">arsiv.sabah.com.tr/2004/07/18/dun101.html)
Bilmeyen eller altında rezil olabileceğiniz uygulama. Lpg yani propan benzine göre oktanı daha yüksek bir yakıttır, yani aslında performans açısından daha iyidir. Eğer beyin programlamasını doğru yapabilirseniz aynı performansı hatta daha fazlasını bile elde edebilirsiniz.

Bir de yahu hiç mi duymadınız G-Power M5 Hurricane GS'i ? 660 beygir güç veriyor beğenmediğiniz lpg V10'a (Cahiller için dip not: motorun stock hali 500 beygir)
bunlar da ilginizi çekebilir