sanal ortamda arabayla bu kadar içli dışlı olan sözlükçülerin gerçek hayatta arabayla yedikleri trafik cezalarıdır.

dünyanın en saçma ve komik cezasını öyle tahmin ediyorum ki şahsım yemiştir. anlatayım efendim:
bir gün arabayla bir işimi halletmiş eve dönüyorum.fakat evin 4 paralel sokağına gideceğim. normalde evden oraya yürümek 7-8 dakikamı alır ama arabayla çıktık madem diye arabayı eve bırakıp yürümek işime gelmedi. üstelik yolumun üstünde yani önünden geçip gideceğim. neyse gideceğim yerde de park yeri çok sıkıntılı olduğundan dolayı bir paraleline park etmeyi düşünüyorum. fakat yok allah yok. bir sokak iki sokak derken geze geze evin bir arka sokağına kadar geldim. eeh dedim boşuna kastık resmen, eve bırakıp yürürüz artık napalım. tam bunu düşünürken çölde bir vaha gibi, arabaların adeta üst üste park ettiği ortamda bir boşluk gördüm. nasıl da yer buldum ama diye de şişinerek parkımı yaptım, evden yürümeye nazaran sadece 1-2 dakika kazanarak gideceğim yere gittim.

dönüşte ne göreyim, 72 tl park cezası. sebebi? otobüs durağına park etmek. güya ehliyet kursu aldık, güya bilgili diye geçiniriz ama vallahi de billahi de durağa park edilmediğini bilmiyordum sözlük. yani bir ara aklımdan geçmedi desem yalan olur ama en azından türkiye'de hayatta uygulanmıyordur dedim. meğer uygulanıyormuş.

özetle, evin dibindeki yere arabayla gitmeye kalkıp, park yeri ararken zaten yeterince vakit kaybedip, üstüne bulamayınca evin dibine park edip yine yürümek zorunda kalıp, bir de 72 tl ceza yedim.
yalnız cezaların caydırıcılığı ve eğiticiliği yok denir ya hep. valla evlat acısı gibi koydu o para. ayrıca öğrenmiş oldum oraya park edilmeyeceğini. teşekkürler emniyet.
tümünü gör