• / 2
sanal ortamda arabayla bu kadar içli dışlı olan sözlükçülerin gerçek hayatta arabayla yedikleri trafik cezalarıdır.

dünyanın en saçma ve komik cezasını öyle tahmin ediyorum ki şahsım yemiştir. anlatayım efendim:
bir gün arabayla bir işimi halletmiş eve dönüyorum.fakat evin 4 paralel sokağına gideceğim. normalde evden oraya yürümek 7-8 dakikamı alır ama arabayla çıktık madem diye arabayı eve bırakıp yürümek işime gelmedi. üstelik yolumun üstünde yani önünden geçip gideceğim. neyse gideceğim yerde de park yeri çok sıkıntılı olduğundan dolayı bir paraleline park etmeyi düşünüyorum. fakat yok allah yok. bir sokak iki sokak derken geze geze evin bir arka sokağına kadar geldim. eeh dedim boşuna kastık resmen, eve bırakıp yürürüz artık napalım. tam bunu düşünürken çölde bir vaha gibi, arabaların adeta üst üste park ettiği ortamda bir boşluk gördüm. nasıl da yer buldum ama diye de şişinerek parkımı yaptım, evden yürümeye nazaran sadece 1-2 dakika kazanarak gideceğim yere gittim.

dönüşte ne göreyim, 72 tl park cezası. sebebi? otobüs durağına park etmek. güya ehliyet kursu aldık, güya bilgili diye geçiniriz ama vallahi de billahi de durağa park edilmediğini bilmiyordum sözlük. yani bir ara aklımdan geçmedi desem yalan olur ama en azından türkiye'de hayatta uygulanmıyordur dedim. meğer uygulanıyormuş.

özetle, evin dibindeki yere arabayla gitmeye kalkıp, park yeri ararken zaten yeterince vakit kaybedip, üstüne bulamayınca evin dibine park edip yine yürümek zorunda kalıp, bir de 72 tl ceza yedim.
yalnız cezaların caydırıcılığı ve eğiticiliği yok denir ya hep. valla evlat acısı gibi koydu o para. ayrıca öğrenmiş oldum oraya park edilmeyeceğini. teşekkürler emniyet.
geçtiğimiz ay bursa ve istanbul'da olmak üzere iki kez yediğim hız limiti cezası. hani 120'den fazlasını uçakta görmüş bi insanım. basmam, coşmam aslında. ama yağmurlu havada rampa inişinde bekleyen radarda da art niyet ararım.
En ağırı 17 yaşındayken ehliyetsizlikten yediğim cezadır.
İyi koymuştur.
geçen yıl toplamda 970 lirayı bulan çeşitli cezalardır. özellikle hız cezaları yarım milyarı buluyor. kurallara uyalım arkadaşlar :)
Hiç yemediğim cezadır . 4 yıllık ehliyetim var gerçi daha yeni sayılır
en acısı son arabamı aldığımın 3. günü yediğim cezadır.

eski sahibinin takmış olduğu egzoz (çok gürültülü egzozdan hazzeten biri değilim, tadına olacak.) yüzünden. arabayı çarşamba günü aldım. cuma günü kayınpederin yanına tekirdağa giderken selimpaşa kavşağında önümdeki hıyarın durduk yere yavaşlaması sebebiyle vites küçültmem ve egzozun bağırması suretiyle oluştu.

polise aman memur bey, arabayı alalı 3 gün oldu memur bey, haftasonu zaten söktüreceğim(ki gerçekten söktürecektim) memur bey dememe rağmen kesti cezayı. bide pişmiş pişmiş "3 günde neler olur" diyor. neler olur da, işe gitmek için sabah 8de evden çıkıp akşam 10da dönen adam sanayiye ne ara gitsin?
Şile otobanına konmuş olan radarın ilk gününde yediğim cezadır.

Normalde orada olmadığından dolayı hiç dikkat etmedim, hız sınırı da 80 km/s. Eve gelen kağıtta 90 km/s ile geçtiğim yazıyordu. Allahsızlar o yolda 80 ile siz gidin de görelim üstünüze kim çıkıyor.
17 senelik ehliyetimdeki 3 adet radar cezasından başka olmayandır.

çoşkür binşkür.
Ehliyetsizken yediğim bir ceza var başkada yok. 5 erkek, bir Accent'in içinde, TT Arena'nın önünde hunharca makas atarken yedim onu da. Anlayacağınız ceza yemek için elimden geleni yapmışım.
yediğim tek ceza memlekete giderken aşırı hız ve dönerken de hız dan yemiş olduğum cezadır şu an postakutum boş bugün de ceza yemedim anne
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir