Neredeyse her insanın kendince yaptığı kuruntularından dolayı yaptığı saçma ve/veya garip hareketlerdir.

Aracımın arka tasarımını daha çok beğendiğimden dolayı, bodoslama burnu içeri vererek park etme takıntımdır. (bkz: Mitsubishi Colt Cz3)
Arabamda Müzik dinlemem, dinletirmem, teyibe dokundurtmam.
Araba içinse olmayan takıntıdır. İçindeki tanıdığım, eşim, dostum olduğu sürece istedikleri gibi davranabilirler, demir yığını en nihayetinde...
Olm bu nasıl müzik diyip değiştirebilirsiniz, sigara yakıyorsanız mümkünse yakıp bir tane de bana verebilirsiniz.
Takıntı olduğu için rahatsızlıktır özünde, olmaması gerekendir

Öncelikle belirteyim 3 kapı araç kullanıyorum halk diliyle tek kapı diyelim. Araç tek kapı olunca haliyle araca inip binerken kapınin açılması benim için büyük bir sorun oluyor zira kapım uçak kanadı gibi araçtan bağımsız bir varlık oluşturuyor.

İşte tam bu sırada ben kapımı değdirmemek uğruna kırk takla atarak arabaya inmeye/ binmeye çalışıyorum, sırf yine kapima başkası değmesin diye park yeri seçiyorum zira kapılar rahat açılmıyorsa o park benim içime sinmiyor.

Yine b segmenti etrafı çok çizik kadın arabası sayilabilecek micra polo swift puntodan vs uzak park etmeye özen gösteriyorum.

Edit: Tabi ki milli takıntımız olan kasislerden kaçmak için hunharca slalom yapmak.
Kapıları kilitledikten sonra kapı kolundan kontrol etmek.
Teyp yüzünden aküyü bitirdikten sonra oluşan defalarca teyp'in açık mı kapalı mı olduğuna bakmak.
Arabada eskime sonucu veya modifiye amaçlı yapılması fark etmeksizin kamber görmeye dayanamıyorum mutlaka dik duracak o tekerler
Araba konusu benim için başlı başına takıntı zaten.

Sileceklerin iz bırakmasına fena takığım tahammül edemem.

Temizlik en büyük takıntım ama arabanın içi ayrıca bir takıntım dışı kirli olabilir içine tahammül edemem.

Lastik hava basıncı takıntım var.

Silecek suyu takıntım var ki ben karışımı kendim hazırlıyorum kireçsiz olacak şekilde hazırlarım hatta.

Daha neler neler varda takıntı bir sorundur bu sorunlarımı dile getirdikçe utanıyorum burada bıraktım.
Küçük lastiğe yüksek ofsetli jant takılmasını sevmiyorum. Kamber de keza. Ayrıca otomobil kullanırken vites geçişlerine takığımdır. Özellikle eski bir otomobil kullanıyorsam, sanzimanin ve yardımcı elemanlarının durumuna normal işleyişe oranla daha fazla dikkat ederim.
Zaten obsesif eğilim bozukluğu tanısı konulan bir otomobilsever olarak hayatımı zindan eden takıntılardır. Ön konsolunda piano black içeren bir aracım var ön konsola kendimden başkasını dokundurtmam ve o piano black’in kesinlikle parlak, lekesiz ve parmak izsiz olmasına acayip takığım. Aracın bütün interior aksanında kesinlikle hiçbir leke kabul edemiyorum buna da takığım. Koltuklar, halılar, kapı içi plastikleri, kapı kolları kesinlikle tertemiz ve lekesiz olmalı. Arbamı asla sadece halılar üzerindeki paspaslarla kullanmam. Şaft tüneli hariç her yerde yıkamacılarda kullanılan kağıtlardan da olmak zorunda. Bir de klima menfezleri asla farklı yönlere bakamaz. Hepsi nizami şekilde aynı yöne hava vuracak şekilde durmalıdır. Arka havalandırma dahil.
bunlar da ilginizi çekebilir