• / 2
2014 yılında sahip olduğumuz 1993 model Opel Corsa B 1.2 benzinli araba
Tam olarak 45 beygirdi
toyota yaris 1.0 life.

güçsüz dediğim, o tam bir şehir arabası. motoru da bunu kanıtlıyor zaten. şehir içinde gayet atak ancak şehir dışında hızlanması vasat. çoğunlukla annem kullanıyor zaten ve hızlanması da onun için gayet yeterli.

bir kere şahin sürmüştüm motor sürekli hararet yaptığı için yokuş aşağı kontağı kapatıp öyle varmıştım eve.
Renault Symbol 1.2
fiat uno.
mal kiracımızın mal bir tanıdığının kendine yakışır şekilde çıkmaz sokağa arabasını bırakıp mahali terk etmesi sonucu kullanmak zorunda kalmıştım. kapısını açmayı çözmek iki dakikamı, iki metrelik boyumla arabaya sığmam beş dakikamı almıştı. güçsüzlüğün dışında arabanın dandikliğine hayran kalmıştım.
keşke el frenini indirip itseymişim diye düşünmedim değil bu olaydan sonra.
Galiba Kartaldı arabaya bindim soğuk bir Bursa kışında. Çorum kaloriferi ile ısınırken bu araba ne kadar da ivmelenmiyor diye düşüyordum. Sonra birden koltuk geri yattı üzerimde atlet cam yarıya kadar açık hale geldi. Sonra bi baktım gümbür gümbür İbrahim Tatlıses dinliyorum ve o da ne köşe başında 3 den 2 ye çektim filan dedim herhalde ferrarideyim. Bu da böyle bir adımdır.
Neyse ciddi olursak 1.2 benzinli symbol kullanmıştım araba 100 ü görmüyor ki 0-100 deneyelim
sigorta şirketinin verdiği ikame araç Fiat Linea ve Hyundai i20. o günden sonra kullananlara saygım arttı. araba desem mi bilemedim ama ne gidiyor ne duruyor.
şu an sahibi olduğum citroen c1'dir. istanbul şehir içi trafiğiyle başa çıkmak için hızlı ya da güçlü bir otomobile ihtiyacınız yok. yedek parçası ucuz olsun, yakıtı az olsun, parkı kolay olsun tamamdır.
(bkz: Chevrolet cruze) motor gucunu hatirlamiyorum ancak hayatimda kullandigim en gitmeyen otomobil buydu. Sanzimani icin yorum bile yapamam, kotu demek kotuye hakaret olur.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir