13 yaşında traktör kullanarak başlamıştım. Debriyaja ayağa kalkarak basıyordum. Traktörü bilenler frenlerini de bilir, frenler 2 pedala ayrılır, ikisine aynı anda basmak isterseniz ayağınızı cin çarpmış konumuna getirmeniz gerekir yani tamamen yan basmanız gerekir. Heel & toe antrenmanlarım taaa o zamanlara dayanır. Tabi işin şakası bi yana mükemmel bir sürüş deneyimidir emin olun. Keskin dönüşlerde sadece tek bir tarafın frenine basarak olduğunuz yerde 180 derece dönebilirsiniz.

Sonrasında 14 yaşında bilinçli bir babanın evladı olarak 93 model bir broadway ile dimdik yokuşta aracı kaldırmaya zorlatılmışımdır. Trafiğe kapalı alandayız tabii ki. İlk deneme hooop araba 10 metre geriye kaçtıktan sonra kalkabildim, ikinci deneme hooop yine aynı. Sonrasında rutin bir eğlence haline getirdiğim bu alıştırma tam 1 sene sonra yani 15 yaşımda tüm pedal hakimiyetimi kazandırmıştı. Yaş ilerledikçe direksiyon hakimiyeti falan derken her şey oldu bitti işte.

Yeni başlayacak olanlara tavsiyem mutlaka eski bir arabada öğrenmeleri. Ne o yokuş kalkışlar ne injeksiyonlar ohooo. En ufak bi gaz vermezseniz araba stop eder. Fazla verirseniz patiye kalır falan. Araba kullanmak böyle öğrenilmelidir.
tümünü gör