almanya'da üniversite zamanlarıma denk gelen her hatırladığımda içimi burkan kaza.

90'lara tekabul eder. bir heves sağdan soldan arttırıp denkleştirip bir vosvos almıştık oda arkadaşımla. haftasonu ilk defa kullanacağız, heyecanlıyız. T şeklinde bir bağlantı düşünün, biz yandan geliyoruz ve ana yola bağlanacağız. yolun sonuna yaklaşırken frene basmaya başladım ama nafile. basıyorum basıyorum ama yok. ilk araba hem ne yapacağını da kestiremiyorsun, fazla tecrübemiz yok. yolun sonuna gelince kırdık direksiyonu belki döner diye.

evet döndü ama taklalarla... 6-7 takla attık. araba ters durdu yandaki yeşilliklerin içinde. neyse bize bir şey olmadı. indik arabadan n'apacağız diye arkadaşımla tartışıyoruz. iki salladık arabayı düzeldi. bindik marşa bastık, çalıştı çok güzel. minik minik yola çıktık, fren çalışmıyor diye korkuyoruz. gittik bir servise götürdük, adam diyor bir şey yok. dedik nasıl bir şey yok. adamın cevabı siz takla atınca belki düzelmiştir. taa almanya'da türk kafa yapısına sahip bir alman ile karşı karşıyayız aman ne güzel.

gerçi 2-3 ay daha kullandıktan sonra elden çıkarmıştık ama o süre zarfında frenler hiç sorun çıkarmadı başka. cidden takla arabanın aklını başına mı getirdi ne.
tümünü gör