Spoiler tuşu kullanımı. Genel kültür ve diğer sözlüklerden gördüğünüz üzere spoiler başlığı okunduğunda öğrenmek istemediğiniz bilgiler veren yazıların başına konan bir başlıktır (kelime anlamı: bozmak, dağıtmak).

Bizim sözlükte ise editörlerimiz sağolsun yeni bir kullanım şekline daha kavuştu: alıntı yapma tuşu. Bu tuş sayesinde yazılan yazıların kaynağının yazarın kendisi olmadığı anlaşılıyor ve bir nebze de olsa intihalin önüne geçilmiş oluyor. Uzun lafın kısası kopyala yapıştır bilgi vereceğiniz zaman spoiler tuşu kullanın, hem yazana saygı göstermiş olursunuz hem kendinize..


Konuyla alakasız dipnot: sözlük ortamları bilgi birikimine sahip kişilerin bu bilgilerini aktarma ortamıdır, soru sorarak cevap aramak için değil. Yazar olmak bir meziyettir ve bunun farkında olan binlerce üye var daha tek yazı yazmamış. Ayrıca verdiğiniz bilgilerin önceki bilgilerle çelişmediğini ya da bire bir aynı bilgilerin verilip verilmediğini anlamak için okumanız gerekir, yoksa herkes "deve boynun eğri" yazdıktan sonra sayfalarca yazının kıymeti olmaz.
tümünü gör