• / 2
Tahminimce az da olsa çoğumuzun içinde olan kaygıdır. En kötüsü de sözlüğün ünalcı-haruncu çoluk çoluğun dolması olacaktır. Bu adamların hayran kitlesini düşünürsek 10-18 yaş arası genelde.
Yakında arabacı, farzetki bu aşkı yaşamadık hiç vs diye nickler görmeye başlarız.
Pek zannetmediğim durum.

Bildiğim kadarıyla yönetim özellikle bu olaya özen gösteriyor. Kimsenin gözünün yaşına bakmadan sözlükten uzaklaştırıyorlar. Yoksa zaten şimdiye kadar ne küfürler ne tabirler okurduk belli değil.
(bkz: çoluk çocuk)
haklılık payı olan endişedir. ancak artık yersizdir.

ben de ilk üye olduğumda aynı şeyi düşünmüştüm. ya şimdi iyi hoş yazıyoruz da, veletler basarsa yine tadı kaçacak demiştim, hatta birkaç tane saçma başlık ve entry gördüm. ama yönetim iyi iş çıkarıyor, anında uçuruyorlar başlığı.

ayrıca daha önce böyle bir deneyim yaşandı ve ekşisözlük çöpe döndü. tam da bu yüzden buradaki yönetici arkadaşların bu konuya hassasiyetle yaklaştıklarını düşünüyorum. niye bilgi kaynağına ergen virüsü bulaşmasına izin versinler ki.
Sıfır çizme??? yada üç pedal yapma??? şeklindeki başlıklarıyla kendilerini ele verecek olan tayfadır. Üstelik capslock açıkken bu başlıklar açılır ve abilerden yardım istenir.
Adminin girişte ehliyet sorması ile büyük oranda aşılacak olan kaygıdır.
dışarıdan haklı bir kaygı olabilir ancak zaman bunun yersiz bir kaygı olduğunu da gösterecektir.

arabalısözlük'ü diğer mecralardan ayıran en büyük fark, araba konusunda gerçekten deneyimli, bilgili ve bu işin içerisinde olan insanların sürekli olarak sitede bilgi paylaşmaya çalışması ve bunu, bugünlerde sıkça eleştirsek de, ekşisözlük formatı ile okuyucuya sunması.

yani mutlaka kullanıcıya fayda sağlayacak bir tanım, sonrasında da ister yalın bir dille ister mizahi dille devam eden bir entry. insanların "doğru olarak bilinen/kabul edilen bir değer" üzerinden kendi fikrini paylaşması kısaca. bu formata sadık kalındığı sürece, -ki seve seve kalınmak zorunda- sözlüğün çoluk çocukla dolması pek mümkün değil diye düşünüyorum.

ya o bu değil de, adam oturmuş elektrolüminesans diye başlık açmış. 12 yıllık şöförüm ben hayatımda ilk kez duyuyorum, bunu okumaya gelen çocuk varsa buyursun gelsin. kinder sürpriz'i, sütlü nesquik'i benden.
şahsen bende olmayan kaygıdır.

sen ben çoluk çocuğa prim vermezsek, editörler işini yaparsa hiçbir sorun olmaz.
ben buranın geleceği adına çok ümitliyim valla her gün hakkında pek de bilgi sahibi olmadığım onlarca başlık açılıyor, neler öğrendim neler. 2-3 haftadır kullanıyorum, bağımlılık yapmaya başladı her gün her gün.
her sözlüğün, her sosyal medya mecrasının başına geldiği gibi ilerleyen zamanlarda da bu kaçınılmaz olacaktır fakat önceki entrylerde de bahsedildiği üzere benim de gördüğüm gayet deneyimli ve bilgili kişilerin bulunduğu yönünde. Herhangi bir otomobil mecrasına girdiğinizde karşılaştığınız manzara genel olarak ankaranın köşe başında yanlayan e30'cuları oluyordu.
O kadar apaçi nüfusuna rağmen hala oluşmamış olan durum.

Memleketteki apaçileri sözlükten nasıl uzak tutuyorlar inanın anlamıyorum, filtre falan mı koydular ne yaptılar (bkz: swh)
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir