• / 2
otoyollarda özellikle deli ederler. genelde orta üst segment oto kullanırlar, kimseyi doğrudan işaret etmiyorum ama gözlemlerime dayanarak özellikle golf, polo, passat, a3 kullanıcıları başı çekiyor. yani piyasada golf sürücüleri boşuna abi golf çok az yakıyor demiyor. almış cruize'a abimiz, babasının yolu sanki. bana denk gelmiş olan bilir, bir fırsatını bulup önüne geçince ben de iyice yavaşlıyorum, paşam selektör yapıyor bir de
Genellikle telefona dalan abileri yada hangi şeritte olduğunu pek umursamayan kadınları gördüğüm şerittir. Çok rahattırlar, ne olduğunu kaçla gittiklerini falan umursamazlar. Böylelerini maalesef Renault Megane Rs 225 ile cezalandırmak zorunda kalıyorum, bu da ilk ve son itirafımdır.
Genelde en dibinden önüne girip arabayı bol bol yatırdığım durumdur. Sinir bozar, önce selektör yaparım tepki vermez. Daha sonra yazdığım şekilde uzun uzun stop yakarak yavaşlar 50lere kadar düşürürüm
Bir de bunların yol vermeyip tam sen geçerken basanları vardır ancak Cupra olunca pek etkisi kalmıyor bu yaptıklarının sonra önlerine geçip ufak fren darbeleri ile arkadaki sağa sola kaçıyor .
Geçen gün bu tayfadan bir tanesini inanarak attığım bir makasla geçtim. Abi bilen bilir İzmit-İstanbul arası sol şerit 150-160 ortalama ile akar. Bunlardan birisi gelmiş 130'la kilitlemiş şeridi. Hayır sollama yaptın bitti geç orta şeride yok paşamız soldan gidecek. 2 dakika boyunca adamın arka tamponuna french kiss atıp selektörle de güzel bir ritim tutarak ilerledikten sonra sevgili 77hp Punto ile 4'e çekip orta şeride geçtim. Ama hızlanıp önüne geçene kadar sollamaya çıkmış bir kamyonun dibine girmek zorunda kaldım, aha geçtim dedim attım kendimi sol şeride tekrar. Adam hiçbir tepki vermedi nasıl daldıysa artık. Yavaşladıktan sonra hızlanması bir ömür süren araba sahipleri, güç sizinle olsun.
Sol şeridin sollama şeridi olduğundan habersiz milletimin çaresiz çırpınışını konu alan başlık.
Genellikle hatchback ve sıradan arabalar kullanan tiplerdir. Sıradan arabaları gibi kendileri de sıradan standart kişilerdir. Kafaları da pek çalışmaz zaten, monoton ve sıkıcı hayatlarına sol şeritte devam etmeyi tercih etmişlerdir.
Araba kullanmaktan birhaberdir kendileri
Bazısı kadın olan tip.
Bu ablalarımız aman bariyere yakın durayım da sıkıştırmasınlar iki taraftan mantığı ile sol şeridi işgal eder. Sağa geçmemesinin nedeni eğer bir kamyon vb. ağır vasıtanın arkasında kalırsa sollama yapmaya korktuğu için sol şeritte kalmayı tercih eder.
Trafikte en deli olduğum insan modeli. Maalesef insanın sağından atıp silme üzerine yatırası geliyor her seferinde. Yapmayın ama o kadar salaktır ki bu tipler birde kornaya falan basarlar sellektör atarlar öyle yaparsanız. E ben 1 saattir sellektör atıyorum muhabbet mi etmek istiyorum sanmıştın. Burada bile gerildim, bugün denk gelmez umarım biri.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir