yeni stratejisi "dijitalleşme" hakkında bir basın bülteni yayınlayandır:

--- spoiler ---
gerçekleştirdiği model atılımlarıyla yılda 1 milyon adetten fazla otomobil satan bir üretici haline gelen skoda, yeni stratejisiyle hedeflerini ileriye taşıyor. “dijitalleşme” konusunda da yeni bir yol haritası çizen skoda, 2025 yılı stratejisi çerçevesinde “şirket çapında dijitalleşme”, “akıllı cihazlarla araç içinde iletişim/birbirleriyle haberleşebilen araçlar” ve “gelecekteki taşıma çözümleri” konularındaki çalışmalarını artırıyor.

tüm dünyada, son yıllarda giderek artan teknolojik değişimi yakından izleyen skoda, bu dönüşümü araçlarına ve gelecekte sunacağı ulaştırma çözümlerine de aktarmak amacıyla güçlü hedefler ortaya koydu. “dijitalleşme” başlığı altında çalışmalarını yoğunlaştıran skoda, bu amaçla yeni ürünler geliştirmek ve ulaşım hizmetleri sunmak amacıyla bir hareket planı belirledi. şirket, bu çalışmalarla birlikte skoda markasının dijital dönüşümünü de gerçekleştirerek gücünü ve rekabetçiliğini de artırmış olacak.

böylece dijital devrimle şekillenen skoda modelleri, yeni teknolojilerin makul seviyede adaptasyonuyla müşterilerine daha kolay, verimli ve ilginç bir seyahat deneyimi yaşatacak.

“dijitalleşme”, skoda’nın yakın zamanda açıkladığı “2025 stratejisi”nin en önemli eylemlerinden birini oluşturuyor. yeni nesil fabia modeliyle birlikte, tüm yeni modellerine akıllı telefonlarla iletişim olanağı tanıyan teknolojileri eklemeye başlayan skoda, dijitalleşmeyi, şirket içinde de eğitimden çalışanların deneyimlerini artırmaya, 3 boyutlu teknolojiler ve sanal gerçeklik yardımıyla araç geliştirmeye, hatta üretmeye kadar bir dolu alana taşımayı hedefliyor.
--- spoiler ---
yeni bir elektrikli suv üzerinde çalıştığına dair dedikodular dolaşan üreticidir.
motor sporlarında 115. yılını dolduran marka. bunun hakkında yayınladıkları basın bülteni ise şöyle;


--- spoiler ---
Skoda motosporlarında köklü geçmişiyle birlikte başarılı bir grafik çizmeye devam ediyor. 1901’de başladığı uzun soluklu motorsporları macerasında 115. yılını dolduran marka, ilk olarak tek silindirli Laurin & Klement motosikletiyle yarışmaya başlamıştı. Paris-Berlin arasındaki bu mücadeleyi marka adına yarışan Narcis Podsedníček birinci sırada tamamlamıştı. 115 yıl önce başarılı bir şekilde motorsporları alanına giriş yapan marka, bugün de aynı motivasyonla yarışmaya devam ediyor. Katıldığı yarışlarda birçok başarı elde eden Skoda, son olarak ürettiği Fabia R5 ralli otomobiliyle başarılarını ileriye taşıyor. Otomobil üretiminde olduğu gibi motorsporlarında da köklü bir geçmişe sahip olan Skoda, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda birçok şampiyonluk elde etti. Markanın 115 yıllık motorsporları geçmişinde ise, FIA Avrupa Ralli Şampiyonası’nı ve FIA Asya-Pasifik Ralli Şampiyonası’nı iki yıl arka arkaya kazanan Fabia Super 2000 en başarılı yarışçı olarak öne çıkıyor. 2015 yılında Fabia R5 ise, WRC 2’de dört galibiyet ve birçok ulusal yarış zaferi elde etmeyi başardı.
--- spoiler ---
motorsporlarında 115. yılını dolduran firmadır:

--- spoiler ---
skoda motosporlarında köklü geçmişiyle birlikte başarılı bir grafik çizmeye devam ediyor. 1901’de başladığı uzun soluklu motorsporları macerasında 115. yılını dolduran marka, ilk olarak tek silindirli laurin & klement motosikletiyle yarışmaya başlamıştı. paris-berlin arasındaki bu mücadeleyi marka adına yarışan narcis podsedníček birinci sırada tamamlamıştı.

115 yıl önce başarılı bir şekilde motorsporları alanına giriş yapan marka, bugün de aynı motivasyonla yarışmaya devam ediyor. katıldığı yarışlarda birçok başarı elde eden skoda, son olarak ürettiği fabia r5 ralli otomobiliyle başarılarını ileriye taşıyor.

otomobil üretiminde olduğu gibi motorsporlarında da köklü bir geçmişe sahip olan skoda, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda birçok şampiyonluk elde etti. markanın 115 yıllık motorsporları geçmişinde ise, fıa avrupa ralli şampiyonası’nı ve fıa asya-pasifik ralli şampiyonası’nı iki yıl arka arkaya kazanan fabia super 2000 en başarılı yarışçı olarak öne çıkıyor. 2015 yılında fabia r5 ise, wrc 2’de dört galibiyet ve birçok ulusal yarış zaferi elde etmeyi başardı.
--- spoiler ---
13. Kez Tour de France’a sponsurluk yapacak olan marka.

basın bülteni ise şöyle:


--- spoiler ---
Skoda, dünyaca ünlü bisiklet organizasyonu Tour de France yarışına destek vermeye devam ediyor. Markanın kurucuları Laurin & Klement, 121 yıl önce bisiklet üretmeye başlamıştı ve Skoda bugün de bisiklete büyük bir önem veriyor. Markanın bisiklet sponsorluklarının en dikkat çekici olanı dünyanın en zorlu ve en ünlü bisiklet yarışı Tour de France, aynı zamanda tüm dünyadan birçok izleyiciyi de kendisine çekmeyi Skoda markası 2004 yılından beri Tour de France’a hem resmi hem de resmi araç sponsoru olmaya devam ediyor. 2016 yarışı ise, Skoda’nın organizasyonu desteklemesinin 13. yılı oldu. Markanın ürün yelpazesinin en üstünde yer alan Skoda Superb modeli, Tur boyunca Paris’e giden bisikletçileri destekleyecek. Skoda dünyanın en ünlü organizasyonuna 250 araç gönderdi. Ayrıca organizasyonun kalbinde yer alan Skoda, Kırmızı Otomobil olarak adlandırılan Superb ile en önde yer alıyor. Superb’in ikinci sıra koltuklarından da açılabilen panoramik tavanı sayesinde Tur Direktörü Christian Prudhomme ayağa kalkarak her etabın başlangıcındaki peloton için en iyi görüş açısına sahip oluyor. Bununla birlikte Skoda bir kez daha en hızlı bisikletçiye verilen Yeşil Mayo’nun da sponsoru olmaya devam ediyor. 30 milyon kilometrelik destek 24 Temmuz’a kadar devam edecek, 103. Tour de France yarışında bisikletçiler 21 etap boyunca 3519 km kat edecekler. Skoda ise 250 aracıyla 2.8 milyon kilometre yol yapacak. 2004’ten beri sponsor olan Skoda ise toplamda Tour de France’da 30 milyonun üzerinde yol tamamlamış olacak. Skoda’nın bisiklet ailesi Skoda, Tour de France ruhuna uygun şekilde “Bisiklet Ailesi ile Tanışın” kampanyasını başlattı. Dünyanın en popüler ve geniş kullanıma sahip seyahat araçlarından biri olan bisiklet, 4 milyar civarında insan tarafından düzenli olarak kullanılıyor. Marka olarak bisiklet geleneğine sahip Skoda ise bu insanları bir araya getirecek bir platform oluşturdu. WeLoveCycling.com isimli internet sayfasından Skoda bisiklet kullanıcısı ailesiyle de tanışmak mümkün. Skoda Tour de France’ın yanı sıra Tour of Spain gibi birçok ulusal ve uluslararası bisiklet organizasyonlarını desteklemeye devam ediyor. Skoda’nın bisiklet ürün yelpazesi ve aksesuarları da, bisiklet kullanıcılarının dikkatini çekiyor.
--- spoiler ---
2.000'inci yeni konsept showroom’unu istanbul’da açan çek firma.

--- spoiler ---
skoda, global alanda başlattığı ve yetkili satıcı-servis alanlarındaki kapsamlı yenilenmeyi içeren yeni konsept çalışmalarını büyük bir hızla tamamlıyor. sadece altı ay içerisinde 1500 skoda showroomu yeni konsepte geçerken, 2000. yeni konseptli yetkili satıcı istanbul’daki doğuş oto maslak oldu.

markanın yeni tasarım dilini taşıyan istanbul’daki doğuş oto maslak showroomu, 435 metrekarelik bir alan üzerine kuruldu. burası, aynı zamanda skoda’nın türkiye’deki en büyük showroomlarından biri olarak dikkat çekiyor.

ferah, modern ve müşteri dostu bir tasarıma sahip olan konsept, skoda’nın yeni otomobillerinin çizgileriyle de uyum içerisinde. bununla birlikte showroom’da kullanılan mobilyalardan aksesuarlara kadar tüm ince detaylar yeni bir yüze kavuştu. skoda’nın yeni konseptinin altında yatan fikir ise müşterileriyle hızlı, direkt ve daha iyi bir iletişim kurmak yer alıyordu.

yeni konsepte geçilmesiyle birlikte birçok yetkili satıcı, araç, servis, aksesuar ve orijinal parça satışları açısından artış yaşandığını belirtti. bu yenilik aynı zamanda müşteri memnuniyetini de olumlu yönde etkiledi. türkiye ise, global alanda devam eden yeni konsept çalışmalarını en hızlı gerçekleştiren ülkelerin başında geliyor. türkiye’de şu ana kadar 31 yetkili satıcı yenilenme çalışmasını tamamladı.

42 ülkede toplamda 3200 civarında yetkili satıcı yeni konsepte geçme çalışması yaparken, 2016 sonuna kadar bunların yüzde 80’ini tamamlanmış olacak. 121 yıllık tarihinin en geniş ürün gamını sunan çek markanın yeni ve fark yaratan yetkili satıcı konsepti, skoda’nın yeni stratejisinin temel taşlarından birini oluşturuyor. skoda, büyük ses getiren yeni superb’in ardından yeni showroomlarına büyük suv modeli kodiaq’ı da getirmeye hazırlanıyor.
--- spoiler ---
bu yılın ilk yarısında 569.400 adet satış yaparak, satışlarını %4.6 artıran çek üretici.
geçtiğimiz yıl aynı dönemde 544.300 adet satış gerçekleştirmişlerdi.
ısrarla ve istikrarla büyüyorlar efendim. durdurmak da istemiyoruz.
fabia modeliyle, asya pasifik ralli şampiyonası'nda çin ayağını kazanan markadır:

--- spoiler ---
skoda, ekstrem şartların ve yüksek sıcaklığın olduğu çin rallisi’ni bir kez daha kazanmayı başardı. fia asya pasifik ralli şampiyonası’nın bir ayağı olan çin rallisi, ülkenin çöl yollarında gerçekleştirildi. sıcaklığın 44 santigrat dereceye ulaştığı zorlu rallide, kum zeminin yanı sıra taşlı zeminler de vardı. bu etaplar, otomobilleri her zaman olduğu gibi teknik olarak çok zorladı.

skoda’nın rallilerdeki başarısını devam ettiren fabia modelinin yarış versiyonu fabia r5 ise, bir kez daha bu zorlu koşullarda üstünlük sağlamayı başardı. gaurav gill/glenn macneall’ın yer aldığı fabia r5, yeni zelanda ve avustralya yarışlarının ardından bir kez daha mağlup olmadan kategorisinde yeni bir zaferin alınmasını sağladı.

deniz yüksekliğinden 1500 metre yukarıda yapılan ralli, bu yüzden 2016 takviminin en zorlu mücadelelerinden biri olarak görülüyor. havadaki oksijen miktarının diğer rallilere göre daha düşük olması, otomobil ve pilotlar için işleri daha da zorlaştırıyor. fabia r5, elde ettiği başarıyla şampiyonadaki liderliğini sürdürürken önümüzdeki haftalarda wrc 2’de almanya rallisi’nde mücadele edecek.
--- spoiler ---
"zor beğenen sürücülerin de ilk tercihiyiz" diyen marka. bu kanıya elbette bir araştırma sonucunda varmışlar ve bunu da aşağıdaki basın bülteninde duyurmuşlar:

--- spoiler ---
skoda, zor beğenen ingiliz ve alman tüketicilerin de bir numaralı tercihi oldu. dünyaca ünlü pazar araştırması şirketi j.d power'ın almanya ve ingiltere'deki araştırmalarında skoda modelleri sınıflarında ilk sırayı almayı başardı...

j.d power'ın, yaklaşık 15 bin alman sürücünün katıldığı son "araç bağlılığı anketi"nde skoda'nın superb ve fabia modelleri, sırasıyla orta sınıf ve küçük sınıf otomobiller kategorisinde birinciliği almayı başardı. dünyanın en zorlu pazarları arasında gösterilen ve tüketicilerin titizliğiyle bilinen almanya'da fabia, geçen yıl da küçük otomobiller kategorisinde yine birinci seçilmişti.

sunduğu geniş iç mekan ve bagaj kapasitesinin yanı sıra sahip olduğu adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı gibi en son teknolojiye sahip güvenlik sistemleri, superb'in alman sürücülerden yüksek puanlar almasını sağlayan etkenler arasında bulunuyor. fabia ise, yeni nesliyle birlikte sunulmaya başlanan ve akıllı telefonların araç içinde de kullanılmasına olanak tanıyan smartlink sistemine, sınıfının en geniş bagaj hacmine sahip oluşuyla birincilik kürsüsüne ikinci kez çıkmayı başardı.

almanya'da düzenlenen ankette, 24 üreticinin 68 farklı modeli değerlendirilirken, kriterler arasında motor-vites kutusu, sürüş özellikleri, gösterge paneli, araç içi iletişim ve eğlence sistemleri gibi pek çok unsur bulunuyor.
--- spoiler ---
Gözümde volkswagen'dan farkı olmayan, aynı kalitede olan bir marka fakat volkswagen'dan bir tık daha ucuz bir marka.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri