"zor beğenen sürücülerin de ilk tercihiyiz" diyen marka. bu kanıya elbette bir araştırma sonucunda varmışlar ve bunu da aşağıdaki basın bülteninde duyurmuşlar:

--- spoiler ---
skoda, zor beğenen ingiliz ve alman tüketicilerin de bir numaralı tercihi oldu. dünyaca ünlü pazar araştırması şirketi j.d power'ın almanya ve ingiltere'deki araştırmalarında skoda modelleri sınıflarında ilk sırayı almayı başardı...

j.d power'ın, yaklaşık 15 bin alman sürücünün katıldığı son "araç bağlılığı anketi"nde skoda'nın superb ve fabia modelleri, sırasıyla orta sınıf ve küçük sınıf otomobiller kategorisinde birinciliği almayı başardı. dünyanın en zorlu pazarları arasında gösterilen ve tüketicilerin titizliğiyle bilinen almanya'da fabia, geçen yıl da küçük otomobiller kategorisinde yine birinci seçilmişti.

sunduğu geniş iç mekan ve bagaj kapasitesinin yanı sıra sahip olduğu adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı gibi en son teknolojiye sahip güvenlik sistemleri, superb'in alman sürücülerden yüksek puanlar almasını sağlayan etkenler arasında bulunuyor. fabia ise, yeni nesliyle birlikte sunulmaya başlanan ve akıllı telefonların araç içinde de kullanılmasına olanak tanıyan smartlink sistemine, sınıfının en geniş bagaj hacmine sahip oluşuyla birincilik kürsüsüne ikinci kez çıkmayı başardı.

almanya'da düzenlenen ankette, 24 üreticinin 68 farklı modeli değerlendirilirken, kriterler arasında motor-vites kutusu, sürüş özellikleri, gösterge paneli, araç içi iletişim ve eğlence sistemleri gibi pek çok unsur bulunuyor.
--- spoiler ---
tümünü gör
ilgili galeri