Tasarım itibariyle rakiplerinin biraz gerisinde kalmış, bunun dışında hemen hemen hiç bir eksiği bulunmayan crossover.

Kendisi tam bir fiyat/performans otomobilidir. Şu an 1.2 TSI Green Tec Manuel / 110 HP versiyonu 58.750 tl'ye, 1.4 TSI DSG Green Tec / 125 HP versiyonu ise 71.250 tl'ye satılmaktadır.

Günümüz fiyatlarına bakılırsa eğer bu fiyata crossover alma şansınız yok denecek kadar az. Aslında motor ve şanzıman parçaları bildiğimiz Volkswagen Group'a ait, yani iyi ve kötü yanlarını bildiğimiz parçalar.

Bu fiyatlara bu motor ve şanzımana sahip olmak neredeyse imkansız. Anca gidip seat ibiza falan almanız lazım. Kadınların genellikle Skoda markasına 'tü kaka' diye bakmasından dolayı bence hak ettiği değeri bir türlü göremedi.
underrated bir araç modelidir. markası skoda değil de audi olsa deli gibi satacakken satışlarda vasat olarak seyrediyor. bu fiyata ve bu özelliklere sahip bundan daha iyi bir araç yok. fiyatı bile göz ardı edersek hala en iyisi ki rakiplerinden daha ucuz param olsa gidip alırım adamlara destek olmak için ama maalesef arap şeyhi değilim.
top gear dergisi tarafından 2009 yılında, yılın aile otomobili seçilen araçtır.

skoda'nın özellikle rapid modeliyle birlikte kendini aştığı ikinci modelidir.
gereken ilgiyi görmemesinin sebebi tamamen marka algısından kaynaklanmaktadır. millet "skoda'ya mı bineceğim yaa" diyor zira.
Tam bir f/p canavarı olan crossover.

Sürüş dinamikleri açısından gayet tatminkardır. Arkası güzel gelir, direksiyonun ve gazın tepkileri gayet iyidir. Frenleri kuvvetlidir. Aynı zamanda hafif arazi şartlarında da başarılıdır.

Bence hakettiği ilgiyi görememesinin nedeni tasarımıdır.

Tam olarak aileler için tasarlanmış bu araç. Yol tutuşu hızlanması gaz fren direksiyon tepkisi gayet iyi bu fiyata ve bu segmentte alınabilecek en iyi araç son kasası ile tipi de baya düzeltilmiştir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri