Bu başlığı görünce akla gelecek 2 araç vardır. Birincisi Felicia platformu kullanan ve halen ikinci el eşya satanların gözdesi olan Skoda Pick Up, ikincisi de çarpık bacaklı olarak da tabir edilen Skoda 1202. Bu başlıkta ikinci aracı anlatacağım.
Öncelikle bu aracın iki modeli vardır birincisi Türkiye montaj köşeli kasa, ikincisi Çek montaj. Bunların motor şase ve yürüyen aksamları birebir aynıdır, tek fark kupaları. Ayrı şase - karoser yapısında ve arkadan itişlidir. 1.2 litre 47 hp benzinli motora ve 4 ileri ZF şanzımana sahiptir. Bu güce rağmen vites oranları sayesinde gayet güzel iş yapan bir araçtır. Sw ve panelvan kasaları da üretilmiştir. Toplam üretim adedi 60 bin civarı olan el yapımı bir araçtır.
Özet olarak geneli sorunsuz 600 kg kapasiteli minik bir klasik kamyonet. Zamanında bolca bulunan bu araçların çoğunun hurdaya çıkmış vaziyette olması da üzücü bir durum. Çoğumuzun babasının bu araca dair anlatacak bir anısı çıkabilir. Bir tanesine sahip olduğumuz için ayrıca mutluyum :)
bunlar da ilginizi çekebilir