Yeti ucubesinin yerini alacak olan yeni Skoda modeli. Satış rakamlarında bir patlama beklemiyorum ama eli yüzü düzgün olduğu için Yeti'den çok satacaktır. Tiguan ile olan rekabetinde belirleyici unsur ise 1.6 dizel-otomatik kombinasyonunun gelip gelmeyeceğidir.
Minik Kodiaq olacağa benziyor. 18 Mayıs'ta Stockholm'de tanıtılacak. 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda da boy gösterecek kompakt crossover.
VW Grubu'nun MQB platformu üzerine üretilen modeldir. Yeti'nin yerini alacak, Kodiaq'ın altında konumlandırılacaktır.

Piyasaya çıktığında Nissan Qashqai gibi modellerle rekabet edecektir.
Siyah renkli kapı altlarından dolayı çirkin bulduğum model. Arkadan görüntüsünde de fazlasıyla Seat Ateca anımsatması var.
Kodiaq ın bu fiyatlarla TC de satması zor ama karoq pazardaki dengeleri degiştirebilir. Umarım sonu kodiaq gibi olmaz
Yeni görselleriyle biraz daha kendini göstermiş olan modeldir.

Yan tarafta eklenen fotoğrafları görebilirsiniz.
Yarın resmi tanıtımı yapılacak otomobildir.
Akşam saat 20:00'de canlı yayın ile tanıtımını izleyebileceğiniz otomobildir. Yukarıdaki videodan tanıtımı takip edebilirsiniz.
An itibariyla tanitimina baslanmis otomobildir.
Detayları ortaya çıkmış Skoda modelidir.

Markanın ikinci SUV modeli olan Karoq, birçoğumuzun tahmin ettiği gibi Seat Ateca ve VW Tiguan platfomu üzerine geliştirilmiş bir otomobil. Yani araçta MQB şasisi yer alıyor.

Karoq kelime anlamı olarak, Alaska dilinde ‘kaaraq’ (otomobil) ve ‘ruq’ (ok) kelimelerinin birleşiminden oluşuyor ve Skoda'nın açıkladığına göre Kodiaq'tan sonra SUV modeli için uygun bir isim olduğu, Çin pazarında yerini aldığı Yeti modeli gibi akıl karıştıran bir isim olmadığı için seçilmiş. Yeti'de böyle bir sorun yaşanmış Çin pazarına özel olarak...

Her neyse otomobil MQB platformuna sahip olduğundan dolayı önden çekiş ya da dört çeker olarak alınabiliyor. Motor seçenekleri olarak 1.0 litrelik 115 bg 3 silindirli, TSI, yeni 1.5 4 silindirli 150 bg TSI benzinli ve 1.6 lt 115 bg ile 2.0 lt 190 bg'lik TDI dizeller alınabiliyor. 2.0 lt dizel dışında tüm motorlarda 6 ileri manuel standartken, 7 ileri DSG opsiyon, 2.0 lt dizel ise sadece DSG ile geliyor.

Karoq'ta sürüş modu ayarlayan Driving Mode Select (beş farklı mod sunuyor) ve Dynamic Chassis Control (opsiyon) gibi donanımlara yer verilmiş. Bunun dışında tamamen kişiselleştirilebilen göstege paneli, kişisel özelliklerin hafızaya alındığı üç anahtar ve geniş güvenlik önlemleri dikkat çekiyor.

Skoda, Karoq ile satışlarını ciddi anlamda arttırmayı hedeflerken, Yeti'nin elde etmiş olduğu yıllık 100.000 adetlik satış rakamının üzerine çıkılmasını hedeflediklerini açıklıyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri