Çek üretimi olan, 1994 - 2001 yılları arasında üretilmiş otomobildir. Skoda'nın küçük sınıf otomobil kategorisinde ürettiği bu otomobilden ülkemizde de çok sayıda bulunmaktadır. Başka bir özelliği de; Skoda, Volkswagen Group çatısı altına girdikten sonra üretilen ilk model olmasıdır.
Bir dönem ülkemizde en çok talep gören hatchback otomobillerden biriydi. Kendisinin bence en belirgin özelliği; çabuk dağılmasıdır. Ben artık yollarda hiç görmüyorum, bunun bir sebebi olmalı.
dışı seni içi beni yakar arabasıdır. dışı ne kadar hoşsa içi bi o kadar kütüktür.
adını her duyduğumda felicita şarkısını mırıldandığım. Çekoslovakyanın gururu otomofil
önden bu kadar bayık bakan başka bir otomobil var mı merak ettirendir.
1994-1998 arası modellerinde hidrolik direksiyon bulunmayan araba.
1999-2001 arası üretilen modellerde kasa makyajlanmış hidrolik direksiyon standart hale gelmiştir.
pick up`ı çok sevimlidir.(bkz: skoda felicia fun)
donanım ve konfor namına hiç bir şey vaat etmeyen otomobil. tek olayı ucuz ve sorunsuz olmasıdır.
2 sene önce kırmızı rengini satın aldığım 1.6 vw polo motorlu tabiri caizse canavardır. Kalkışlarda 115 beygire kadar tokatlamadığım araç (bmw 3.16 3.18 vs) olmadı hiç. Hele virajlarda ki yol tutuşunu ben o kadar araba kullandım böylesini görmedim. Milletin 130 la girmeye korktuğu viraja 170 le giriyorum sanırım fabrika çıkışı olan viraj demirlerinin rolü büyük bunlarda. Tabi bide yaylar kesik ve altında 15 inç 8.5 ofset Jant olunca dahada normalleşiyor. Kısacası o benim bitanecik evladım. Lakabı bile var. Charmander Felicia.. :)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri