• / 2
Renault Clio Symbol,film cam ve dandik bir plaka üçlüsü ile oluşturulmuş araçlardır.
Geçen gün boş yolda 5. vites 2 bin devirden 7 bin devire kadar log alma amacıyla bastıktan sonra peşime takılmış araç. Araç elantraydı sanırım, yan koltukta bilgisayarı görünce " napıyosun sen böyle" "tamircimisin" diye sorular yönelttiler. En son da kaç beygir bu falan dedikten sonra "çok ses çıkarma böyle" diyip gittiler.
gerçeğinden çok,kılığına girilen araçtır. Bol bol clio,fluence,accent,linea vardır çakarlı ancak boş olan.
Dikkatli gözlerden kaçamayacak olan araç. Genellikle beyaz boyaya sahip, turuncu ayrıntıları olan arabalar.
Camlarda film de var ise emin olun ki o bir sivil polis aracıdır.
Ankara emniyetinde , film camlı gri Linea T-Jet vardı 3 4 tane 120 HP Benzin. Mühürsüz plaka oluyor çoğunda. Sürekli değiştikleri için zaar.
Tafikte makas atan, onu bunu sıkıştıran, kendini bir halt zanneden adamın aracıdır.
Şans eseri bu araçlara benzeyen arabası olan dayıların da camlara film çektirdikten sonra tribe girmelerine vesile olan araçlar bütünü. Dayı sen sivil polis değilsin sadece araban andırıyor, neden istihbarat görevindeymiş gibi kasılıyorsun. (bkz: Swh)

Şaka bir yana hele ki son zamanlarda ülkemizde olan olaylar neticesi ile daha fazla görülmesi gereken araçlardır.
sinsi polislerin aracı
istanbul'da tek görevi işten eve evden işe giden polislere servis çekmek olan, devletin resmi yetkisini arkasına alarak emniyet şeridinden gidip insanları sürekli taciz etmek suretiyle vatandaşın hakkını gasp eden kişilerin aracıdır. hatta konsept o kadar tutmuştur ki şimdi polisler kendi şahsi araçlarına da 20 liralık tepe lambası koyup veya çakar taktırıp işten eve evden işe her gün onbinlerce istanbullunun hakkını gasp etmek için yarışır olmuşlardır. Allah bunu yapanların iki yakasını iki dünyada da bir araya getirmesin ve belalarını versin deyip noktayı koyuyorum.
bu kadar çok taklidinin olması, polisin de işine geldiği araç tipidir. tespit etmesi güçtür.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir