Son bir kaç yıldır piyasada olan hadisedir.
Dönem dizilerinde kullanılmak üzere kiralanan araçlarla, adeta bit pazarına nur yağmıştır.

Özellikle 1980 ve öncesi ne kadar vasıfsız dört tekerli varsa "bulunmaz hint kumaşı satışta" deyip kendilerini nimetten saymıştır. Hatta sırf "nostalji isteyenlere" şeklinde çöpe atılmış araç kupalarına bile eski parayla milyarlar istenmektedir. Hele ki hafif bir restorasyon görmüşse 2009 model golf'ünüzü satıp, yerine murat 131 alabilirsiniz.

Evet bazı araçlar vardır ki bunlar zaten zamanın ötesinde araçlardır. Her zaman güçleri, tasarımları ve sürüş zevkleriyle "gerçek efsane" olmaya hak kazanmışlardır. Örnek vermek gerekirse Fiat 131 Mirafiori ya da Peugeot 205 Gti gibi araçlar bu klasmanda araçlardır. Bu örnekler çoğaltılabilir elbette. Ama sen port bagajın üstüne çöpten bulduğun bavulu koyup nikelajlarını parlattığın 1.3 motor 500.000 km'de lpg'li şahinini "Efffsane nostaljik bulunmaz hint kumaşı satıştaaaaa" sanıyorsan sana kötü bir haberimiz var; Artık Hindistan'da bu kumaşın fabrikası var.
Onayladığım bir konu olmuş :) Geçenlerde zevkine "toplamalık" farketmez marka bir araç arayışına girmiştim. Aynı şeylerle karşılaştım. Bazı modeller vardır ki efsanedir cidden TL kurundan olmadığı için yanına yaklaşamazsın. Hatta bi an şöyle düşündüm "ulan sıfırı bu paraya satılmadı bu aracın!" sonra vazgeçtim, arabayı yıkatıp garaja koydum Bi huzur bi huzur anlatamam.
Kuzenimdir.Babası bıktı arabadan gitti yeni bi golf 7 aldı oğluna kakaladı 1980 audi 100ü.Arabada bok götürüyo benim e36 touring'imi beğenmiyo bi de.
duygularıma tercüman olmuş başlık. 124 murat'ın lastik yanaklarına beyaz şerit çekip, arabanı yeşile boyattığın zaman restorasyon yapmış olmuyorsun, zira 30 liraya aldığın 3 kol direksiyon ve o vites topuzu arabanın orijinalinde yok.
bunlar da ilginizi çekebilir