En nefret ettiğim tiptir.
Adama yol verirsin geçmez, yanındaysan üstüne gelecek sanırsın.
Kocaman işareti var, yanarken ses de çıkarıyor, e be adam nasıl farkına varmıyorsun?
hiç sinyal vermeyen öküze yeğlediğim insandır
Temel'in bir fıkrası var; Temel bir gün bir ada etrafında koca kamyonu ile hiç durmadan dönüyormuş,bunu gören trafik polisi merak edip durmasını işaret etmiş durduktan sonra sormuş,hemşerim hayırdır ne den hiç durmadan dönüyorsun Temel gayet sakin ula niye olacak sinyal takılı kaldı daa.
Otobanda sol şeritte aşırı yüksek hızlarla seyretmeyip arkadan selektör yiyince bir takım sebeplerden yol veremediğini belirtmeye çalışıyo ve sol sinyalini açık bırakıyorda olabilicek sürücüdür.
sol şeritte yol isteyen sürücü de olabilir.

özellikle izmir-aydın otobanında sık sık karşılaşabilirsiniz. sol şeritten 140'la giderken, arkadan 200'le gelen abiden selektör yerine sinyal yersiniz.

bir nevi sola sinyal veriyorum ama solda daha gidecek yer yok, çekil de gazlayayım kardeşimin işaret dilidir.
arabadaki yüksek müzik sesi nedeniyle tık tık sesini duymaması yüksek kişi.
dikkat eksikliği bozukluğu olma ihtimali vardır.

bir arkadaşım vardı böyle. bir keresinde onun öncülüğünde önlü arkalı gidecektik bir yere. tam arabaya binerken "ben de dikkat eksikliği bozukluğu var ve bugün ilacımı almayı unuttum. bazı şeyleri unutabilirim, beni uyarır mısın" dedi. şaşırdım ama tamam dedim, atladık arabaya.

aga adam dönerken sinyal vermeyi unutuyor, es kaza sinyal verdiyse de açık unutuyor. yol boyu arkasından dat daat kornayla gezdim. bir de hem hızlı kullanıyor hem nereye döneceğini filan da kestiremiyorum, sinyal açık mı kaldı, yoksa gerçekten dönecek mi filan bir ton stres. gideceğimiz yer de epey uzaktı. vardığımızda sağlam yorulmuştum.
velhasılı sinyali unutuyordu hastalığı yüzünden, küçük bir ihtimal de olsa, trafikte gördükleriniz de böyle olabilir.
trafik akışını dolaylı yoldan bozan kişi eylemi. diğer araçlar verilen sinyal doğrultusunda hareket edince, beklenen hareketin gerçekleşmemesi trafiği mutlaka etkileyecektir.
En azından o yolculuğu esnasında 1 kere bile olsa sinyal vermiştir. Ya hiç sinyal kullanmayanlar? Birde şöyle modeller var (bkz: Trafikte Arka Lambaları Hiç Yanmayan Araçlar)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri