sinyalimi yakıp biri bana yol verene kadar bekleyen bir insan olarak bazı durumlarda hak verdiğim sürücü. aslında ben de minik minik hoplatıp arabayı, yan şeritten yer çalarak sızmasını biliyorum. sağdan soldan kaynak yapmak filan çakal sürücü davranışları... ama tercih etmesem de bu yöntemi bazen uygulamak zorunda kalıyorum. çünkü bazen insanların dayanma noktasının kalmadığı istisnai durumlar gelişebiliyor.

bunun asıl nedeni karşılıklı hoşgörüsüzlük, saygısızlık. çünkü genelde ben şeride taşıp iyicene, geçişini kısıtlamadığım sürece 10 tane araba gelip geçiyor. ben de bekliyorum. çünkü adam sinyalimi görünce inadına önündeki yanaşıyor. eğer yakmazsam sinyalimi, o farketmeden dalabilirim. bir nevi kaçış yolu.

bu duruma bir örnek vererek neden savunduğumu izah edeyim. sıkışık trafikteyiz. navigasyonu açtık, gideceğim rotayı çizdi. ilk sapaktan çık diyor. soldan sağa geçeceğim. ama nerde... nasıl bir hırs varsa adamda, sinyalim yanıyor burnumu çıkarmışım ve bu durumdayken senin önünden geçen 5-6 araba da yol vermemiş. senin de gözün dönüyor, dalıyorsun şeride artık. ben önünden geçip gidiceğim zaten ek şeride, sen niye önünü kapatmaya çalışıyorsun hırsla?

konuyu genel olarak düşünüp istisnai durumlar hakkında konuştum. yoksa bunu yaşam tarzı haline getirmiş hırboları tenzih ederim.
tümünü gör
ilgili galeri