21 Kasım 1989 doğumlu olan Simin Bıçakcıoğlu, Koç Üniversitesi İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden başarı ile mezun oldu. Bugüne kadar okçuluk, binicilik ve voleybol gibi birçok spor dalı ile ilgilenen Bıçakcıoğlu, otomobil sporları kariyerine 18 yaşında Safari Motorsports’tan aldığı eğitim ile başladı ve 2008-2009 sezonlarında pist yarışlarına katıldı. 2010 sezonunda rallikros ve tırmanma yarışlarına katılarak tecrübesini arttıran Simin Bıçakcıoğlu, 2011 sezonunda Neo Motorspor adına Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yarıştı. 2012 sezonunda Pegasus Racing adına Afşin Baydar co-pilotluğunda Fiat Punto S1600 ile yarışan başarılı pilot, Türkiye Ralli Kadın Pilotlar ve Sınıf 5 birinciliklerini ilan etti...

Türkiye'deki eğitim programları haricinde İtalya'da Vittorio Caneva Rally School, Norveç'te John Haugland Winter Rally School'a giden Bıçakcıoğlu, 2012, 2013, 2014 ve 2015 sezonlarında da Neo Motorspor adına yarışarak 4 kez üst üste Kadın Pilotlar Birinciliği'ni elde etti. Simin Bıçakcıoğlu 2016 sezonunda Türkiye Şampiyonası haricinde, Avrupa Ralli Şampiyonası'nın bazı yarışlarına katılmayı hedefliyor.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği(KAGİDER) üyeliği de bulunan Simin Bıçakcıoğlu aktif yarış kariyerinin haricinde kurduğu lojistik firmasında halen üst düzey yöneticilik görevine devam etmektedir. Ayrıca yakın zamanda da Avon’un 20 yıldır yürüttüğü Meme Kanseri İle Mücadele Projesi’inin de gönüllü elçilerinden biri olarak çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır.
Örnek insanlardan birisi. Bence Türkiye'de "kadın sürücüler" için özellikle örnek olmalı.
Evo kullanıyor daha ne olsun dedirten Kadın Pilot.

--- spoiler ---
Türkiye Ralli Şampiyonası’nda son dört yılın kadın pilotlar birincisi olan Simin Bıçakcıoğlu Eskişehir Rallisi’nde zafer için mücadele edecek. 7. kez Türkiye Ralli Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak Eskişehir’de 3-4 Eylül tarihlerinde düzenlenecek yarışların favorisi olan Bıçakcıoğlu hazırlıklarını tamamladı.

Türkiye’nin en eski ve en köklü uluslararası otomobil sporları organizasyonu Türkiye Rallisi, 3-4 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 120 pilotun katılacağı Eskişehir etabıyla yarış severlere heyecan dolu bir hafta sonu yaşatacak.

Yarış severlerin yoğun ilgi göstermesinin beklendiği Eskişehir Ralli’si 3 Eylül Cumartesi günü saat 15:45’de Espark’da verilecek olan start ile başlayacak. Asfalt zeminde gerçekleşecek zorlu mücadele için sporcular rallinin son gününde ise saat 11:30’da direksiyon başına geçecekler.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Neo Motorspor adına, Mitsubishi EVO IX ile Serkan Okan co-pilotluğunda yarışan Bıçakcıoğlu, CPM Yazılım ve Palamut Group ana sponsorluğunda Klass Magazin, A&S Transport katkılarıyla yer alacağı mücadele için; “2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’na hızlı ve güzel bir başlangıç yaptık. 5. etap olan Eskişehir Rallisi için de takım olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Artık yavaş yavaş sezon sonuna yaklaşıyoruz. Her bir yarışın hatta saniyelerin önemi çok büyük. 5'inci şampiyonluğumuzu ilan etmemize az bir süre kaldı. Eskişehirli ralli severlerin de bizleri desteklemelerini ve bu güzel organizasyonun keyfini çıkarmalarını diliyorum.” dedi.
--- spoiler ---

--- spoiler ---
SİMİN BIÇAKCIOĞLU ŞAMPİYONLUK YOLUNDA

İSOK tarafından 24-25 Eylül tarihlerinde 37’incisi düzenlenecek İstanbul Rallisi hız tutkunlarını bekliyor. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezon finali yaklaşırken Eskişehir’den zaferle dönen son dört yılın Kadın Pilotlar Birincisi Simin Bıçakcıoğlu İstanbul etabında da zafer hedefliyor.

Türkiye’nin en eski ve en köklü uluslararası otomobil sporları organizasyonu Türkiye Rallisi, 24-25 Eylül tarihlerinde düzenlenecek İstanbul etabıyla yarış severlere heyecan dolu bir hafta sonu yaşatacak. Hız tutkunları tarafından büyük ilgi ile takip edilen Türkiye Ralli Şampiyonası’nın altıncı etabı İstanbul Rallisi 24-25 Eylül tarihleri arasında İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından İstanbul Park ve çevresinde gerçekleştirilecek.

Şampiyonlukların belirlenmesi adına büyük önem taşıyan ve yarış severlerin yoğun ilgi göstermesinin beklendiği sezonun 6. yarışı olan İstanbul Rallisi 24 Eylül Cumartesi günü saat 14:30’da İstanbul Park Oto Pazarı’ndan verilecek start ile başlayacak. Rallinin ilk gününde, ekipler 16,35 km uzunluğundaki Göçbeyli ve 13,70 km. uzunluğundaki Oruçoğlu özel etaplarının ardından saat 16.30’dan itibaren Intercity İstanbul Park’ta yer alan 3,64 km. uzunluğundaki toprak zeminli seyirci özel etabında mücadele edecekler. Rallinin ilk günü 17:30’dan itibaren gün sonu servisinin ardından kapalı parkta tamamlanacak. Rallinin ikinci günüde heyecanlı mücadele, saat 10:30’dan itibaren Göçbeyli ve Oruçoğlu etaplarında devam edecek. Bu iki özel etabın ikişer kez geçilmesinin ardından saat 15:20’de Intercity İstanbul Park’ta yer alan avantaj etabı ile yarış sona erecek.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı etabında Neo Motorspor adına, Mitsubishi EVO IX ile Kerim Tar co-pilotluğunda yarışacak Bıçakcıoğlu, CPM Yazılım ve Palamut Group ana sponsorluğunda Klass Magazin, A&S Transport katkılarıyla yer alacağı mücadele için; “Sezon finaline artık az bir zaman kaldı. Hataların telafisi olmayan bir döneme de girmiş bulunuyoruz. Hedefizmiz bu yarıştanda da zaferle ayrılmak. Sezon sonu inşallah Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 5’inci kez üst üste Kadın Pilotlar Birincisi olacağım. Bu haftasonu tüm İstanbullulardan bizleri desteklemelerini ve bu güzel organizasyonun keyfini çıkarmalarını diliyorum.” dedi.
--- spoiler ---
Zamanın birinde körfez yarış pistinde tanıştığım hatun kişidir. O gün Type - r ile yarışmış ve küçük bir kaza yapmıştır. Nazarım değdiyse demek ki...
TÜRKİYE’NİN EN HIZLI PİLOTU KIRILMASI ZOR BİR REKORA İMZA ATIYOR

--- spoiler ---
24-25 Eylül tarihlerinde 37’si düzenlenen İstanbul Rallisi, otomobil sporları tutkunlarının yoğun ilgisi ile gerçekleşti. Son dört yılın Kadın Pilotlar Birincisi Simin Bıçakcıoğlu; İstanbul Rallisi’ni de zaferle tamamlayarak, matematiksel olarak beşinci Türkiye Ralli Şampiyonası kadın pilotlar birinciliğini garantiledi. Bıçakcıoğlu Çorum rallisi ile resmileşecek şampiyonluğundan sonra 5 kez üst üste Türkiye Ralli Şampiyonası’da birinci olarak kırılması zor bir rekora imza atacak.
Türkiye’nin en eski ve en köklü uluslararası otomobil sporları organizasyonu Türkiye Rallisi, 24 Eylül Cumartesi günü saat 14:30’da İstanbul Park Oto Pazarı’nda verilen start ile başladı. Yarış severlerin büyük ilgi gösterdiği İstanbul Rallisi’nde son dört yılın Türkiye Ralli Şampiyonası Kadın Pilotlar Birincisi Simin Bıçakcıoğlu, yarışı birincilikle tamamladı. Bıçakcıoğlu, bu birincilikle birlikte Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 7’nci ve son etabı olan Çorum Rallisi’nden önce matematiksel olarak Türkiye Ralli Şampiyonası birinciliğini garantiledi. Simin Bıçakcıoğlu ayrıca erkek pilotlarla birlikte mücadele ettiği Grup N yarışlarında da 3’üncülük başarısı gösterirken adına yarıştığı Neo Motorspor da Türkiye Ralli Şampiyonası’nda takım olarak ilk 3’de yer almayı garantilemiş oldu.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı etabı olan İstanbul Rallisi’nde Neo Motorspor adına, Mitsubishi EVO IX ile Kerim Tar co-pilotluğunda yarışan Bıçakcıoğlu, CPM Yazılım ve Palamut Group ana sponsorluğunda Klass Magazin, A&S Transport katkılarıyla yer aldığı mücadele için; “2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı etabı olan İstanbul Rallisi’ni de birincilikle tamamladık. Artık son yarışta şampiyonluğumu ilan edeceğim için çok mutluyum. Bütün sezon verdiğimiz emeğin karşılığını şampiyonlukla almak heyecan verici. Üst üste 5’inci şampiyonluğum her açıdan çok değerli. Takımımla uzun yıllardır çalışmamın meyvesi olacak aslında bu birincilik. Son yarışa da motivasyonum yüksek çıkacağım. Hedeflerim 5’inci şampiyonluğumla birlikte artık daha da büyük olacak. Takımım Neo Motorspor ile kırılması zor bir rekora imza atacağım için çok heyecanlıyım.” dedi.
--- spoiler ---
Ralli pistindeki nadide kadınlarımızdandır, Başarılarının devamını dilerim
beşinci kez Türkiye Ralli Şampiyonası Kadın Pilotlar Birinciliği'ni kazanan kadın pilot. Tebrikler.
Onumuzdeki Gunlerde Kadir has universitesinde bir panele katilacagini duydum ve kesinlikle katilmayi dusunuyorum.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri