Türkiye için düşündüğüm önerme. Sıfır araba alabilmek için minimum 60.000 tl'yi gözden çıkarmanız gerekli, bu paranın yarısından çoğu da devlete giden vergilerden kaynaklanıyor.

İkinci el araba fiyatları yüksek gibi görünse de iyi bir pazarlık ile gayet ucuza gelebiliyor, 60.000 tl gibi bir rakama temiz ve daha donanımlı bir çok otomobil alabilecekken gidip malzeme kalitesi rezil, sırf ayağı yerden kesmeye yarayan bir araba da almak saçma geliyor.

Ne diyeyim bilmiyorum, almayın aldırtmayın ki fiyatlara bir düzenleme gelsin..
Türkiye'de trafikte gezen otomobil kullanıcı profilinin %95'inin araba kullanmak namına hiçbir şey bilmediğini gördüğünüzde, değişecek olan tutum.

Bunu malum 2.el sitesine girerek fiyatlara baktıktan sonra da pekiştirebilirsiniz. Örneğin takla attırdığı bagaj kapağını değiştirttiği 1.4 tsi polo gti'a 67.000 üstü rakam isteniyor.

Örneğe çok dalmadan bakacak olursak ilanlara baktığınız %99 araç, boyalı, kazalı, hasar kayıtlı, sorunlu, taklacı. Bundan dolayı temiz arabası olan da benim arabam temiz kardeş diyerek piyasa fiyatını arşa çekmeyi kendine hak görüyor. Bu durumda alıcıya bir seçenek kalıyor.

Önceden ırzına nasıl bir geçilme söz konusu olduğunu bilmediği aracı almaktansa, sıfır araba alıyor ve kafa rahatlığına ulaşıyor. Araba konusunda en önemli şey kafa rahatlığıdır arkadaşlar. O olmayınca hiçbir şey alamıyorsun.

He noluyor sıfır araba alınca da, sıfır arabana yine bu araba kullanma bilmeyen %95'lik dilim tehlike arz ediyor ve geliyor senin sıfır arabana çarpıyor, sürtüyor, çiziyor. Buna karşı da yapacak hiçbir şey yok. Mümkünse kapalı garajda tutmaya çalışın demekten başka bir tavsiyem yok çünkü "bu işin fıtratında bu var maalesef"
Zannımca volkwagen sahipleri yuzunden olabilir. Sıfır fiyatından bile fazla isteyebiliyolar. Ama başlıktaki konuya katılıyorum b sınıfı araba fiyatına 3 yaşında en fazla 50.000 km.de kaliteli bir araç almak mümkün.
Kendi paranizla araba almaya gelince is öyle olmuyor . 3-5 arabaya bakiyorsun sorgulatinca kazali cikiyor . Gidiyorsun bakmaya kaput oynamis adam oyle bir kullaniyor ki o motora sabir diliyorsunuz . Ayrica bazi markalar haric 2. Eller de ucuz degil .
İkinci el Koenigsegg One:1 bulamadığım içim katılmadığım önerme.

Bu işler paraya bakar, zevke, kullanım alanına, şekline, kullanmayı istenilen yıla bakar.
Değişir.
uzun vade kullanımlarda (zannımca 10 sene için) veya ticari kullanımlarda saçma olmayan önermedir. kısa vadeli benim favorimlerim hiç sevmesem bile dizel otomatik sedan 3 yaşını ve 50.000 km yi aşmamış c segmenti bir otomobil olacaktır. iki sene binilip üzerine biraz daha koyup aynı segmentin yine düşük km ve düşük yaşı ile yenileyecek bir döngüde zarar etmezsiniz, biraz piyasaya hakimseniz, sahibinden'e girmek hobilerinizin arasında ise araç alım satımlarında 3-5 sakal parası bile elde edebilirsiniz.
biraz saçma olan başlıktır :)

2. el fiyatlarında 0 parası isteyen güzel ülkemin insanları yüzünden bence bu başlık saçma olmuştur. 2. el vag ların 0 dan pahalı olduğu bir ülkedeyiz !!
Dar ve nispeten orta gelirli kişileri Varını yoğunu arabaya yatırmak durumunda bırakan bir sistemde kafa karıştırırmış gibi duran soru. Hiç o kadar kafanı katıştırma arkadaş senden çıkacak olan para hep maksimumdur, Sıfır araba ateş pahası ama ikinci el ucuz mu ? İkisi de aynı b.kun laciverdi aferdesiniz. Yukarılarda bahsetmiş arkadaşlar sebeplerinden. Parası yeten sıfır alır yetmeyen ikinci el
İkinci el almanın daha saçma olması sorunsalıyla bir nebze de olsa kabul edilebilir.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri