Hollanda menşeli dünyanın en büyük petro-kimya şirketlerindendir.
çok şanssız değilseniz kalitesiz bir yakıt ile bu markada rastlaşmazsınız.
genelde ingiliz diye tanınırlar ama firma aslen Hollanda'lıdır.

doğru istasyonu ve pompayı bulmanız durumunda dertsiz tasasız gazlayabilirsiniz.
97 oktan diye sattıkları benzin, piyasadaki en güvenilir benzindir.
Wc'leri Opet kadar temiz olmasa da benzin almak için gideceğim iki firmadan biridir. Diğeri için: BP
Motorin'i sarsıntılı ve sesli çalışır. Tüketimi çok fazladır. Vaad ettikleri kadar performanslı bulamamktayım.
Benzininden memnun olan çoktur.
motorin tercihim için (bkz: bp) ve (bkz: türkiye petrolleri tp)
9 yıldır üst üste hem türkiye'de hem de dünyada madeni yağ pazarı lideri olan akaryakıt şirketi.
dünya genelinde yaklaşık 10 ülkeden çekilme kararı alan akaryakıt devi. karar avustralya, brezilya ve bazı kuzey denizi çevresindeki ülkeleri kapsaması bekleniyormuş. hatta bazı ülkelerde çalışan sayısını azaltmak ve gönüllü çalışanlara yer vermeye çalışıyorlarmış. türkiye de bildiğim kadarıyla fazla kâr bırakmıyor. sadece işlem hacmi yüksek. yakında bizim aleyhimize de bir karar çıkartırlarsa şaşırmam.
çekilme kararından sonra hisseleri %1,5 artış yaşayan şirket.
çalışanları, ücretlerde kısıntıya gidilmesi ve çalışma saatlerinin daraltılmasına karşı protesto için 10 yıldır ilk kez iş bırakma eylemi yapacak olan petrol şirketidir. merak etmeyin olayın türkiye ile ilgisi yok, kuzey denizi'nin ingiltere kıyılarına yakın bölümünde bulunan 7 petrol ve gaz platformunda çalışanlar bunu yapacakmış. türkiye'de protesto kültürü nerede anacım.
bu yılın 2.çeyreğindeki karını 1 milyar dolar açıklayan petrol şirketi.
geçen yılın aynı dönemine kıyasla %72'lik bir düşüş yaşanmış.
analistler ise 2.2 milyar dolar tahminde bulunmuş. adeta büyük fiyasko.
Shell Türkiye, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından 26 yıldır geleneksel olarak düzenlenen ve “halkla ilişkiler sektörünün Oscarları” olarak bilinen Altın Küre Ödülleri’nde 2015’de ilkini gerçekleştirdiği Shell Eco-marathon Türkiye projesi ile pek çok uluslararası markayı geride bırakarak Etkinlik Yönetimi ödülünü aldı.


--- spoiler ---
Geçtiğimiz yıl Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) işbirliğiyle, gençleri daha az enerji ile daha fazla yol kat eden araçlar tasarlayıp üretmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen “Shell Eco-marathon Türkiye” yarışmasında, geleceğin mühendisleri kıyasıya yarışmıştı. Yarışmaya, Türkiye’nin dört bir tarafından 180’in üzerinde lise ve üniversite öğrencsi, okullarının desteği ile kurmuş oldukları toplam 13 takım ile katılmıştı.

İstanbul TİM Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleşen yarışma öncesinde Türkiye’den 19, Avrupa’dan ise 10 kişilik bir Shell ekibi etkinlik alanını 20 gün içerisinde tamamen global standartlara uygun bir yarış pistine dönüştürmüştü. Öğrencilerin yarış öncesinde teknik kontrolllerini yapabilecekleri padokları da hazırlayan ekip, kısa bir süre içerisinde Shell Eco-Marathon Türkiye’yi hayata geçirdi. Organizasyonun başarısı IPRA’nın verdiği Etkinlik Yönetimi ödülü ile tescillenmiş oldu.

Shell Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Meltem Okyar Perdeci konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “İnovasyona çok önem veren bir enerji şirketi olarak ilk kez düzenlediğimiz Shell Eco-marathon Türkiye’nin, IPRA ödülüyle taçlanmasından dolayı çok mutluyuz. Shell Eco-marathon dünyanın en önemli öğrenci-inovasyon yarışmalarından biri. Bu değerli projeyi, Türkiye’de inovasyonun gelişimine çok büyük katkı sağlayan Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliği ile ilk kez Türkiye’de hayata geçirdik ve Shell ülkeleri içinde de bir ilke imza atmış olduk. 93 yıldır Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren bir şirket olarak, ülkemizden aldığımız gücü yine ülkemiz için, gençlerimizin yarınları için kullanmak bize gurur veriyor. Türkiye’deki gençlerimizin bu yarışmaya katılmak konusundaki motivasyonunu ve heyecanı, olmazsa olmazlarımızdan olan inovasyona dair çalışmalarımızın artarak devam etmesini sağlıyor” diye konuştu.
--- spoiler ---
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri