trafikteki her türlü cambazlığı yapıp adam yerine konulmadıklarından şikayetçi olan motosiklet sürücüsü. öncelikle ülkemizdeki motosiklet veya bisiklet kullanıcılarına bakış açısı herkesin mâlumu. kötü davranıldıkları aşikâr. peki bu durumun oluşmasında kendilerinin hiç mi payı yok?

boğaz köprüsü veya e5 gibi yollarda sıkışıklık olunca sol şeridin yanından motosikletliler akar geçer. akan trafikte bile şeridi pek önemsemeden aralardan sıyrılıp geçmeye çalışanlar var. mümkün mertebe bu kişilere yardımcı olmaya çalışırım ancak anlayamadığım bir nokta var. sen kendin bir kere kendini adam yerine koymuyorsun ki, ben koyayım... sen kendini bu trafiğin parçası bir araç olarak görmüyorsun ki. sürekli aralardan kaçma derdindesin. ben seni her daim koruyup kollamak zorunda mıyım?

şerit değiştireceğim, bakıyorum yol müsait. hafiften geçiş işlemine başlıyorum, o da ne. dibimde bitmiş, ters ters bakıyor. sen normal o şeritten geliyor olsan, ben seni görürüm dostum zaten. önce sen bir kurallara uy, sonra etrafa çemkir.
tümünü gör
ilgili galeri