aracın farlarını seri bir şekilde kısa kısa yakıp söndürmek.

hava karardığında öndeki aracı veya karşıdan gelen aracı uyarmak için kullanılır.
gündüzleri ise pek bir anlam ifade etmeyeceğinden dolayı muadili kornadır.
bir kısa bir uzun farı hızlıca yakıp söndürmektir.

gündüzleri işe yaradığı tek yer uzun yoldur. ya öndeki araçtan yol istemek için ya da karşı şeritten gelen aracı radara karşı uyarmak için kullanılır. bu son söylediğimle ilgili uzun yıllardır çok sağlam bir gelenek vardır ülkemizde. hatta öyle ki, başka alanlarda böyle dayanışma sergilesek, şimdiye dünya lideriydik. (swh)

(bkz: türklere has trafik gelenekleri)
%90 yol isteme için kullanılan eylem. karşıyım kardeşim sol şeritte olmadığın müddetçe yurdum hanzolarının yaptığı bu eyleme karşıyım. geç git soldan magandalığın alemi ne...
Kitapta selektör yapmanın tek anlamı "Ben buradayım." demektir.
Hâlâ anlam veremediğim harekettir. Yanda boş şerit var işte diğer sürücülerle muhatap olmak niye? Ver sinyalini atla yan şeride gazla devam et.
Kimseden yol istemem kendi yolumu kendim alırım diyen, kimseye yol isteme amaçlı selektör yapmayan benim kafada başka yazar dostlar varsa gazlasın teşekkürler
hızım normal seviyede ise ve sol şeritte değilsem uğraştığım eylemdir. selektör mü yaptı, geçiyorum başka bir şerite ve ben arkasına geçip selektör yapıyorum(genelde). içime ata ata ne hale düştüm tuta tuta çatladım be, oh.
bunlar da ilginizi çekebilir