26 Şubat 1974 yılında doğmuş olan, 'aşırı yetenekli' pilottur.

Dünya ralli şampiyonasını 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 ve 2012 yıllarında kazanmıştır. Anlaşılacağı üzere kendisi katıldığı tüm yarışları kazanmıştır.

Bunun üzerine bir de dakar 2016'da estirmiştir. Katıldığı tüm yarışlar her zamanki gibi kazandı.

Sonuç olarak bu arkadaş için safkan yetenek diyebiliriz.
2015 WRC'nin ilk yarışı Monte Carlo rallisinde kısa bir şov yapmış olan pilottur.

ilk etabı en son kendisi koşmuştur ve en iyi süreyi yapan Ogier'e tam 22 saniye fark atarak en büyük Reis olduğunu ortaya koymuştur.
ilk Dakar'ında dört etap kazanmıştır, son etabın da galibi olmuştur. Bu yıl otomobillerde en fazla sayıda etabı alan pilot olmuştur..
2013 senesinde FIA GT serisi yarışlarında McLaren MP4-12C ile yarışmıştır.
(bkz: Efsane )

Kendimi bildim bileli ralli denilince aklima ilk olarak CM ve Loeb gelir . Gran turismo 5 te Loeb etkinliginden dolayi kendisine olan ilgim baya artmisti o zamanlar
her türlü motor sporu dalını denemiş olsa da ralli'deki yeri çok ayrı ve başkadır. gerçek bir ralli efsanesidir.
gelmiş geçmiş en iyi şöför olabilir . wrc'yi direk atlıyorum ,dakara gitti estirdi ,rall cross'da ken blocka sen kimsin çekti ve pikes peak'de rekoru bir dakika aşağı çekti. bu kadar başarılı ama hala underrated .
Bkz: (On beş kişiye saldırdım, vurdum vurdum saymadım)

Eğer motorsporları dünyası matrix olsaydı, bu adam kesinlikle Neo olurdu. Pist yarışlarına da ucundan giriş yaptı ama artık kendisi mi uğraşmıyor yoksa dış güçler mi engel oluyor bilinmez aşırı sivrilmedi. Yaşı da 40'ı aştı, biraz genç olsa F1'de bile ortalığı karıştırabilirdi.
Yıllık antrenman KMsi 80000 olan kişidir. Aynı zamanda, Türkiye'de ilk yapılan 2003 WRC öncesinde 2002 senesinde Anatolian rally'e katılara, Antalya'da Citroen Saxo ile bizim abilere iyi bir ders vermiştir.
2017 Dakar'da genel klasmanda ikinci olmuş, muhteşem kariyerine bir ek daha yapmıştır. Bunu yaparken de 5 etap kazanıp, yine en çok etap kazanan pilot olmuştur.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri