Leon cupra'nın 2017'de satışa sunulacak olan 300 beygirlik en güncel versiyonu. Ayrıca gelmiş geçmiş en güçlü seat modeli olma unvanına sahip. Muhtemelen 1 sonraki sene de Leon Cupra 310 bu unvanı alacaktır.

Otomobil hakkındaki en detaylı bilgi ise aşağıda verilmiştir;


--- spoiler ---
Leon serisinin tüm modellerinde olduğu gibi, Yeni SEAT Leon CUPRA da en yeni teknoloji ve işlevsellikle donatılmış olarak geliyor. Güvenlik, konfor ve bağlanabilirlik konularındaki en ileri teknolojinin eklenmesi sayesinde şimdi Yeni Leon CUPRA, yüksek performansı ve etkileyici sürüş deneyimini bir arada sunuyor. Trafik Sürüş Asistanı, Uzun Far Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC) ve Acil Durum Asistanı gibi ileri sürüş destek sistemlerinin yanı sıra, Leon CUPRA ayrıca Elektrikli Park Freni ve Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi özelliklerine de sahip. Media System Plus, 8 inç ekranıyla yeni nesil bilgi-eğlence sisteminin en önemli unsuru olarak öne çıkarken, Leon CUPRA’da Connectivity Box ile kablosuz şarj ve GSM sinyal güçlendirici özellikleri de sunuluyor.

300 HP gücünde 2.0 TSI motoruyla yeni Leon CUPRA sadece serinin en üst modeli değil, aynı zamanda SEAT'ın ürettiği tüm seriler içerisindeki gelmiş geçmiş en güçlü model olma özelliğini taşıyor. Bu versiyonda öncekine göre hem motor gücü 10 HP (290'dan 300'e) artırılmış, hem de azami tork değeri 350 Nm'den 380 Nm'ye yükseltilmiş. Bu değerler, 1.800 - 5.500 dv/dk gibi geniş bir aralıkta temin ediliyor.

Leon CUPRA‘da, adaptif şasi kontrolü (DCC), progresif direksiyon sistemi ve ön diferansiyel kilidi standart olarak sunuluyor. Yüksek teknolojik özelliklerin yer aldığı Leon CUPRA, yenilenen Full LED far tasarımına ilave olarak eklenen LED ön sis farlarının, ön ızgara yapısıyla birleşmesiyle gücünü görüntüsüne aktarıyor. CUPRA’ya özgü siyah arka spoiler, kırmızı fren kaliperleri, koyu karartılmış arka camlar ve iki oval egzoz borusu otomobilin kendine has karakterini daha da vurguluyor. Yeni Leon CUPRA’da 19 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar ve CUPRA süspansiyonlar da standart olarak sunuluyor. Güvenlik özelliklerini tam olarak içinde barındıran CUPRA’da özel olarak geliştirilen ön, yan, perde ve diz hava yastıkları da mevcut.

CUPRA Sürüş Profili (CUPRA Drive Profile ) sayesinde CUPRA'nın dinamik nitelikleri sürücünün zevkine göre uyarlanabiliyor. Beş mod içinden seçim yapılabiliyor: Bu modlar, Comfort, Sport, Eco, Individual (Bireysel) ile spor otomobil performansında zirve niteliğinde ve sürüş deneyimini başka bir boyuta taşıyan CUPRA modu.
--- spoiler ---
Seat Leon Cupra R310 WCE gibi bir model varken nasıl gelmiş geçmiş en güçlü seat oluyor merak ettiren model.
seri üretim olarak kasdedilmiş olabilir. lakin bahsi geçen model 200 adetle sınırlandırılmış bir üretime sahip.
yetmedi mi dedirten leon cupra serisi.leon cupra 280, leon cupra 290 şimdi de leon cupra 300.
2020 yilina kadar +500 hp gormesini bekledigim tomofil, malum 10ar 10ar atliyo
Leon makyajlandığı için, Cupra da makyajla birlikte bu güç artışına tabii tutuldu.
Yazılımı 1 tık açılmış olduğu tahmim edilen modeldir. Hatta olmayadabilir malum leon cupra 280 ve 290 da 300 hp ve 380 nm veriyor zaten dynoda. Maksat yenilik gözüksün. Anladığım kadarıyla asıl espri içerideki ekran ve süsleme.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri