Seat'ın en mantıklı arabası olmak gibi bir özelliği olan arabadır.
nedeni ise çok basittir; düşük yakıt tüketimi, konfor ve satış fiyatı. Yılda şehir içinde 40.000 kilometre falan yapmadıkça dizel'ine gerek duymazsınız. Zaten 6-6.5 litre gibi bir yakıt tüketimi var şehir içinde. Sırf bu sebeplerden dolayı aileme dizel'ini aldırmadım. O fiyata ağzına kadar dolu Leon 1.2 tsi dsg aldırdım. Arabanın sessizliği ve motor-şanzıman uyumu sorunsuz. Tavsiye edilenlerdendir.
60.400tl'lik fiyat etiketine sahip oyuncak. Bu sınıfta bu fiyata böyle donanım bulunmadığından dolayı oldukça güzel satış rakamları yakaladı. Ama bir golf kadar sessiz ve lüks bir iç mekana sahip değildir. Tabii aralarında 8000tl'lik fark olduğunu da unutmamak gerek. Bu sebepten dolayı Leon candır.
Piyasanın en mantıklı otomobilidir. Evet bu önerme doğru ama iç malzeme kalitesi golf'ün çok gerisinde. Arada ki fiyat farkından diyecek olanlara da katılmakla beraber, ben içindeyim beni dışı değil içi ilgilendirir diyenlerdenim.
1 hafta boyunca gezdiğim oyuncak.
Ortalama yakıt tüketimi 7 litrenin üstüne hiç çıkmadı. Konfor gayet güzel, volkswagen golf' göre biraz daha ucuz hissettiriyor. Lüks yerine sportif detaylar fazla. Bence alınıp binilmesi gereken bir araba. fiyat/performans'ta ezer geçer.
Pirieneos gri olursa tadından yenmeyen araba. pirineos fotosu
Katalog için: leon katalog
Otomatik+ucuz+C sinifi en mantkli arabalardan biridir
Satış listesinde olan en ucuz versiyonunu bayilerde bulmanın mümkün olmadığı araçtır. Doğuş her zamanki taktik şu kadar daha fark verin şu donanım da olsun şeklindedir. Yakıt tüketimi her ne kadar bana pek inandırıcı gelmese de az kullanan birisi için 8 lt ye kadar kabul edilebilir modeldir. Cam tavan kırmızısı candır.
3bin km'dir kullandığım aracım İstanbul içi 6-6.5 larda geziyor ve hiç üzmüyor. aynı donanımlı 1.4 fr'ı 10 bin tl daha fazlaydı. 0-100' 9.5 olsa ne yazaar 8 olsa ne yazar. boş dizel alacaklara duyurulur.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri