Seat'ın beşinci jenerasyon Ibiza modelidir.

Dün tanıtılan otomobilde ilk kez MQB A Zero platformu kullanılmaya başlandı. Yeni platform sayesinde otomobil eskisine göre 95 mm uzun aks mesafesine sahip. Bu daha geniş bir kabin ve bagaj hacmi anlamına geliyor. Bagaj, 366 litre ile sınıfının en genişi.

Motor seçenenekleri olarak 1.0 litre TSI 95, 115 bg ile 1.4 TSI 150 bg'lik benzinlilerle 1.6 TDI'ın 80, 95 ve 115 bg'lik alternatifleri bulunuyor. Yeni Ibiza'da motor seçeneğine bağlı olarak 6 ileri manuel ya da 7 ileri DSG şanzıman alınabiliyor.

Kabinde Apple CarPlay ve Android Auto destekli 8 inç dokunmatik infotainment ekranı ve kablosuz telefon şarj alanı yer alıyor.

Yeni Ibiza Mart ayındaki Cenevre Fuarı'nda tanıtılacak.

"i20 kamuflajının altından çıka çıka bu mu çıktı?" dedirtir. Leon kullanan apaçileri çekemiyordunuz, al işte onların ergen kardeşlerinin altına da Ibiza verecekler.
İlk enrty'de zaten araçla ilgili detaylar güzelce verilmiş bende eksik kalan bi kaç noktayı ekleyeyim;
Yeni İbiza
- Beats ile SEAT’ın ortaklığı sonucu opsiyon olarak sunulacak Beatsaudio ses sistemi ile bir sayısal işaret işleyici (DSP), 7 adet yüksek kaliteli hoparlör ve 8 kanallı bir 300W amplifikatör ile audiophile müşterilerine kaliteli müzik seçeneğini sunacak.

- İç mekandaki en büyük değişikliklerden biri de kablosuz şarj ünitesi

- Dört donanım paketi sunuluyor; Reference,Style,FR ve Xcellence. En üst paket donanımlar ise FR ve XCellence paketleri. FR ve XCellence paketlerindeki LED iç ortam aydınlatması, kırmızı ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği sunuyor. LED teknolojisi, daha yüksek kalitede bir aydınlatma sunarken, aynı zamanda da enerji tasarrufu sağlıyor. Bununla birlikte Ibiza’daki tamamen LED olan aydınlatma (farlar, gösterge paneli, sinyaller ve arka sis lambaları) bu sınıf için yeni bir özellik.

- Sürücü destek sistemleri olarak Ön Bölge Çarpışma Asistanı, Trafik Sürüş Asistanı, Adaptif Hız Sabitleyici, kalp atışı fonksiyonlu motor çalıştırma düğmesine sahip KESSY Anahtarsız Çalıştırma Sistemi, yeni nesil ön ve arka park sensörleri ve 8” renkli dokunmatik ekrandan görüntülenebilen geri görüş kamerası.

- Yeni ibiza Selefine göre 87 mm daha genişlemiş, ancak boyu 2 mm daha kısa. İz genişliği, ön aksta 60 mm ve arka aksta 48 mm daha geniş, arka koltuklardaki diz mesafesi 35 mm artırılırken, öndeki baş yüksekliği 24 mm yükseltilmiş. Ayrıca koltuklarda genişlemeden nasibini alarak öncekine göre 42 mm daha genişmiş. Böylelikle Kompakt B segmentinde artık daha geniş iç hacimlerine kavuşabiliyoruz, esnek MQB-A0 platformu sayesinde.

- İbiza Mart ayınca Cenevre Otomobil Fuarında otomobil severlerle buluştuktan sonra İlkbahar aylarında Avrupa'da satışa sunulması öngörülmekte. Ülkemizde de tahminen yaz aylarında ibizayı yollarda görürüz.
küüçük boy bir seat leon ile aklımıza kazınacak olan otomobildir. bu kadar çok benziyor olması her ne kadar beni rahatsız etmiş olsa da, leon'un sportif çizgileri ile iyi satış rakamları elde edecektir.
Ötv yüzünden Leon'a parası yetemeyen ergenlerin tercih edeceği otomobil.
.
Cenevre Fuarı'nda dünya lansmanı yapılacak Seat modelidir.
Gelmiş geçmiş en iyi ibiza olacağı söyleniyor. E mantıklı bir önerme tabii ki. Selefine göre bagajı tam 63 litre genişlemiş.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri