Seat'ın oldukça uygun fiyatlara verdiği modeldir.
Dolu bir ibiza neredeyse boş polo fiyatına geldiği için çok tutulmuştur. Şu an için almak isteseniz sıraya girmeniz gerekiyor.Kabini polo kadar kaliteli hissettirmese bile, hanım günlük binsin diye alınır. Yollarda en çok gördüğümüz b segmenti arabalardan bir tanesidir.
2015 modeli 40.000tl altında olan nadir arabalardandır.
Ibiza 1.4 lt 85 hp versiyonu şu an için 39.900tl. Fiyat/performans olarak bence uygun. Şehir içinde bineyim, yakıtı çok olmasın diyen biri için çok ama çok güzel bir seçenek.
volkswagen polo'nun platform kardeşidir.
Kabin olarak Polo mantıklı iken sportif görünüm açısından ibiza çekicidir.

seat ibiza cupra dışında kalan ibiza'ların iç malzeme kalitesi cidden kötüdür. Trim sesleri de çok fazladır.
almak isteyen kişilerin önce içine oturup incelemesini tavsiye ediyorum.
VW'nin aman bizi geçmesin diye her şeyinden kıstığı bir otomobildir . Polo'daki kaliteye yaklaşabilse İbiza , Filo araçları hariç Polo satılmaz .
Dizel motorlarda ise 1.4 TDI dikkat çekiyor. Daha hafif olan alüminyum silindir bloğu, daha sessiz çalışan denge şaftı modülü, suyla soğutulan ara soğutucu ve 2000 bar basınç sağlayan enjeksiyon sistemi önemli özelliklerinden bazıları. Bu dizel motor 90 HP güç üretirken hem manuel hem de otomatik vites tercihleri ile satın alınabiliyor. 1.4 TDI 90 HP’lik dizel motor ile ortalama 100 km/s de 3.8 lt lik bir yakıt tüketimine imza atarak, Türkiye’nin ekonomik şartlarına ne kadar çok uyum sağladığını söylemek yerinde olur. Tüm motor seçeneklerinde Start&Stop teknolojisi bulunmakta. Multimedia sistemi, USB girişli ve Bluetooth bağlantısı imkanı tanıyor. Zengin ses sisteminde 6 adet hoparlör ve bagaj bölümüne yerleştirilmiş subwoofer bulunmakta. Ayrıca ek olarak ön ve arkadaki sensörler vasıtası ile park mesafesinin takibi sesli ve ekran üzeri uyarı sistemi ile sağlanıyor.

Yeni Ibiza’nın başlangıç modeli olan 1.0 lt 75 HP Reference, 37.000 TL’den satışa sunuluyor.
2. jenerasyonu en yakışıklı olduğu jenerasyon olan otomobil.
Güvenlik aşamalarını atlarsak hala çok beğendiğim bir otomobildir.
seat ibiza cupra 2 2.0 ile bence sınırları zorlamışlardı, hala yolda görünce döner bakarım.
Yenileri teknolojik oyuncak sadece, ne varsa eskilerde var.
1.4 dizel otomatik olan 65.700 tl'ye satılan araçtır.
manueli ise 8.000 tl daha ucuzdur; 57.700
2015 aralıkta 1.2 TSi motor 90 Hp Style+ Plus modelini bayıla bayıla kullandığım araç modelidir.

Clio ile arasında kalmıştım ama şuan baktığımda iyiki aynı paraya clio almamışım diyorum . Verdiği his olarak cliodan bana göre 1 gömlek üstündür. Motor olarak benzinli 75 hp clio motoruna göre 2-3 gömlek üstündür. 10.7 sn 0-100 değeri ile beni benden almaktadır canavar.

En merak edilen soru olan yakıt nasıl sorusuna gelirsek; izmir şehir içinde yakıt kasarak kullanırsanız eğer, inanılmaz dur kalk değildir izmir trafiği, 5.2 lt/100 km gibi bir rakam elde edebiliyorsunuz. Uzun yolda 130 ortalama basarak 5 kişi çeşmeye gittim geldim ortalama 7.2 yaktı. Sonuç olarak arabanın yakıtı kesinlikle üzmez ve ortalama 5.7-5.8 gezersiniz.

Not. Yatırım tavsiyesi değildir. Araba oldukça küçük arkada oturanlar için. Arkada oturmayacağım için bu kısımla ilgilenmedim alırken .

edit: araba km yaptıkça yakıt düştü yakıt tüketimi güncellendi. ( 5,7- 5,8 )
yeni modelinin casus fotoğrafına bakılırsa ilginç bir far dizaynı bizleri bekleyen otomobil. kaputun üstündeki ışıkla ne acaba?
casus foto
Akşam saatlerinde tamamen yeni jenerasyonu tanıtılacak otomobildir.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri