bugün yaşadığım olaydır.
normalde ataşehir - maslak arasını 1 saat 35 dakika gibi bir sürede geçebiliyorum sabahları.
bugün scooter ile bu süreyi tam 1 saat 5 dakika indirdim. yani sadece 30 dakikada iş yerime vardım ki 5-6 dk'da tekelde kaybetmişimdir. bundan sonra arabaya zevk için binerim, benim için araba bitmiştir.
İstanbul trafiğinin hiç bir şansı olmayan karşılaşmadır.
Araba ile bir yerden bir yere gitmek cidden imkansızlığa doğru gitmekte, yani limit sonsuza gitmekte.
bu sebepten dolayı alternatif yollara başvurmamız gerekmekte, bunların başında da scooter'lar gelmektedir.
Sabah ve akşam trafiklerinde herkesin aklının bir köşesinde olan durum.
Bıktık hocam bıktık!
Motosikletlerin farkedilememe durumundan dolayı korktuğum ancak çok istediğim durumdur.
insan gerçekten böyle trafiğe hayret ediyor.
o mesafe 20-25 dakikaya kadar düşecektir dediğim durum. Allah kaza bela vermesin.
çok kısa sürede geçilen mesafelerin şevkiyle tur zamanı gibi zorlamalar başlayacaktır, yapılmaması gereken ilk hatadır. 1 saat 35 dakikalık yol 25 dakika civarına inmişken yeterince makul seviyeye gelmiştir kanımca, daha sonraları limitlerde gitmek 3 bilemedin 5 dakika kazandırır, bu kadar kısa zamanları kar etmek için aldığınız riski 4-5 kat arttırmanın anlamı yoktur.
metropollerde motosiklet kullanmak otomobil alırken de işe yarar, artık az yaksın derdi ortadan kalkmıştır, sadece zevk için binileceğin 100 km'de 15 litre yaksa koymayacaktır zira sadece keyif için binilir.
Geçen 600lukte artçı olarak geldim biraz konforsuz olsada cibali den Altunizade trafikte 21dk sürdü.
Gün aşırı kıta değiştirip köprülerde ızdırap çekiliyorsa 5 dakika beklenmeden yapılması gereken eylem. Trafikte görürsünüz emniyet şeridinden tatlı tatlı uzar gider x-max'ler Pcx'ler. Çok üzülürsünüz. Pragmatik olmakta fayda var.
en doğru tespitlerden bir tanesi. istanbul trafiğinde hemen hemen her türlü yolu denedim; toplu taşımaya bindim, metroyu denedim, küçük sınıf bir otomobil aldım vs. bunların hiç biri beni mutlu etmedi. ta ki iki tekere binene kadar. o gün bugündür çok daha kaliteli bir hayatım var, bir çok atraksiyona fazladan zaman ayırabiliyorum.
Çok yapmak istediğim fakat motosikletlerin farkedilememe sorunundan ötürü ailemin net olarak karşı çıktığı durumdur.
Yolda kendi halinizde giderken birinin gelip sizi sıkıştırmasıyla başlayacak kavganın, kafanızın kesilmesiyle sonuçlanması yüksek ihtimal olan bir şehirde riskli bir harekettir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri