Trafiği fazla olan büyük kentlerin ve trafiği az olan sayfiye bölgelerin vazgeçilmezidir.
Ülkemizde gün geçtikçe sayılarının artmasının çok basit sebepleri var, inanılmaz düşük yakıt tüketimi - trafiksiz bir hayat - ötv - mtv vs. Her yönden çok mantıklı olan taşıttır.
Bir adet vespa ile aralarına katılmak istediğim ekip.
Düşük yakıt tüketimi, düşük maliyet, trafiksiz yaşam. Scooter tam anlamıyla bu 3 kelime ile özetlenebilir.
Sabahki istanbul trafiğini görünce şirkete gelip ilanlarda ilk aradığım şey'dir.
Yağmur yağınca kendine kaçacak delik arayan motosiklettir. Bunların çoğu lastiklerinden dolayı ıslak zeminde tehlike oluşturur.
İRC stok lastik ile gelen modeller bırakın ıslak zemini kuru zeminde bile sıkıntının büyüğünü yaşatır. Zira İRC naylon bazlı lastiklerdir ve yol tutuşu diye bir şey kalmaz. Ancak Michelin CityGrip gibi yüksek kalite ürünlerle kar kış demeden nispeten güvenli ve trafiksiz kullanılabilen motorsiklet segmentidir.
"motosiklete giriş 101"in ana enstürmanıdır.

80 cc'den başlayan motor hacmiyle hem adeta yakıtı koklar, hem de hafif gövdesiyle kullanıcıyı yormaz. dolayısıyla yeni başlayanların favorisidir. ülkemizde motorlu kurye muamelesi gören bu insanlar, yunanistan'a, italya'ya gitseler gayet normal vatandaşlar gibi algılanırlar. yine şekilciliğin daniskası yapılan bir motorlu taşıttır yani. çok takılmamak ve bir adet edinip püfür püfür gezmek gerekir.
çok sevimli bir araçtır. genelde bayanlar pembe kaskla kombinler.
şehir içinde kullanıma uygun motosiklet tipi.

50 cc ile 200cc arasında bir motor hacmine sahip olduğu için hem az yakar, hem de çok hızlanamaz, dolayısıyla nispeten daha güvenlidir. otomatik vites olduğu için kullanımı çok basittir. ayrıca bacaklar motosikletin gövdesine koyulabildiği için her türlü kıyafetle kullanıma uygundur.

tek eksisi, tekerlekleri küçük olduğu için yoldaki her türlü şeyden (kasis, çukur vb.) etkilenir. dolayısıyla uzun yola uygun değildir. ama son zamanlarda bu soruna çözüm olması için daha büyük tekerlekli ve daha büyük hacimli motorlara sahip maxi scooter denilen kapsamlı scooterlar üretilmektedir.

ikinci dünya savaşı'ndan sonra italya'da uçak hurdalarından imal edilen ilk scooter olan vespa, bu türe adını vermiştir.
güvensiz bulduğum motosiklet. kızım istemişti bir aralar, vazgeçirene kadar kırk takla atmıştım. trafik psikopat insanlarla dolu, üzerine bir kırsa yuvarlanıp gitsen, ne olacak sonra?
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri