4 farklı şehirde yapılacak açık arttırmayla satışa çıkarılacak olan içerisinde 34 adet mercedes ; 11'i alpina(ayrı bir başlık konusu fakat onun için daha yetkili yazarlara selam ederim) olmak üzere 27 adet bmw'yi barındıran hayallerin garajı.içindeki nadir japonları'da es geçmeyelim.
koleksiyonun model yılı 1975'lerden başlıyor ve orta yaştaki petrolhead'lerin rüyalarını süsleyen makinalar.

Link: 140 parçalık satışa çıkan koleksiyon.
Yandaki tek fotoğrafla bile insanın aklını başından alan koleksiyon. Link falan olsa da incelesek biraz iyi olurdu. Gözüme ilk çarpanlar Porsche 964, BMW M5 F10, Mazda RX 7 ve Renault 5 Turbo 2.
Link sorununu çözüme kavuşturduktan sonra koleksiyondaki favorimi belirtmek istedim ;
1979 model 500TE amg : garajın en gizemli makinesi, koleksiyonerin özel projesi v8 276 beygirlik bir sportwagon . fakat vites kısmı belirsiz .
tüm bunlarla beraber koleksiyonun nasıl bir keyfiyetle oluşturulmuş olduğunun kaportaya mekaniğe bürünmüş hali olan bir araç.kısaca garajın özeti.
Ciddi bir Mercedes ve BMW içeriği bulunan koleksiyon. Ayrıca Nissan'ın Z modellerinin tamamı (350 ve 370Z hariç) olması da dikkat çekici.
Kıymetlimiz 1979 model 500TE amg 143.750€ya satıldı(aynı garajdan satılan Porsche gt3 rs 138bin€'ya alıcı buldu).Bu araç amg'nin kuruluşunda üretmiş olduğu ilk 4 modelden biri olduğu söyleniyor,çünkü amg bu vagon'u sicillendirmemiş . Yeni garajında yata dursun bize de belki bir gün replika swaplamak kısmet olur.
www.youtube.com/watch?v=fiLImHQbjis

bu linki kullanarak, Chris Harris eşliğinde gezilebilecek olan garajdır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri