motor seçeneklerinde 5 litre 440 beygirlik ve 8.4 litre 700 beygirlik opsiyonların bulunduğu yerli üretim otomobildir. bir süredir dalga konusu olsa da ben girişime çok saygı duyuyor ve destekliyorum.

adamlar motor seçenekleri dışında çekiş sistemini de seçenek olarak sunmakta; ister arkadan çekiş, ister dört çeker olarak satın alabiliyorsunuz.

abs ve esp standart olarak sunuluyor, 8 piston kaliper ve 380 mm disk gibi değişik değişik özellikler var. 20 inç jant alınacak ise 400 mm disk ile geliyor. çok iyi teknik özelliklere sahip.

airmatic sistemi de kendisinde mevcut. 90 mm ile 170 mm arasında yükseklik ayarlanabiliyor.

Teknik özellikleri de şöyle:

Uzunluk 4560 mm
Genişlik 1980 mm
Sabit yükseklik 1070 mm
Yükseklik 1160 mm
Zemin araç arası mesafe 90 mm
Aks mesafesi 2910 mm
Ön teker iz genişliği 1740 mm
Arka teker iz genişliği 1700 mm
Ağırlık 1400 -1800 kg
Motor Konumu Orta
Koltuk sayısı 2
Benzin deposu 100 lt
Dönüş çapı 10 mt

fiyatları 528.000 tl ile 640.000 tl arasında değişiyor.

Acaba bu tasarim icin cok ugrastilarmi yada oldumu lan acaba dedilermi herneyse emege saygi adamlar ugrasmis keske daha cok ozen gosterilseydi
tasarım olarak oyuncağa benziyor olsa da ülkemizdeki ilk supersport otomobil üretme çabasıdır, takdir edilmek zorundadır.
ucube superspor
Birçok konuda eksiği bulunan supercar maketi.

Yanlış hatırlamıyorsam, tasarlayan kişi bir gazeteci ile yaptığı röportajda " Motor dediğin ne ki, ben kaynak makinesiyle sactan motor yaparım." demişti, o röportajı okuduğumdan beri bu maket supercar'ı ciddiye almıyorum.
karlıkçı halil dizaynı gibi olan supercar.
hiç bir şeyi yerli üretim olmayan otomobil. yerli oto diye ittirilmeye çalışılıyor ancak otomobilin her parçası ithal. oradan buradan toplama şeklinde bir şey yapılmaya çalışılmış ve doğal olarak tutmamış..
Gece gece aklıma gelip yüzümde bir buse olmasını sağlayan dünyanın en iyi otomobili.
Şamil Cinaz veya Tayyar tarafından üretildiğini düşünüyorum. Böyle vurucu bir ismi, kimse kendi adı olmadıkça koymaz sanırım.
Ama taktir edilesi bir çalışmadır. Türkiye gibi bir yerde kim böyle bir otomobil üretmeye yeltenir ki?
İsmi ve tipi olmasa da değişik bir çalışma olmuş. 8 piston kaliper gayet güzel motor vs. De iyi ama mesele şu yola ne kadarını aktarabiliyor. Ayrıca malum sitede de uzun zamanlar durmuştu. Kaç tane üretildi satıldı mı orasını bilemiyorum.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri