• / 2
3 aralık 2015 tarihinden itibaren, vasıta kategorisinde ilanını yenilemek isteyen kullanıcılara aylık 59 tl ödeme zorunluluğu getirilmesidir.

olayı biraz daha açmak gerekirse; açacağınız ilk ilan için sizden ücret talep edilmiyor. satarsanız da bir şey ödemiyorsunuz. he oldu da aracınızı satamadınız, bu durumda eğer ilanınızı yenilemek isterseniz 59 tl ödemeniz gerekli. işin özü, yılda 1 ilan açma hakkınız var, sonrası ücretli.

sahibinden.com'a bu konuda fazlaca şikayet olmasına rağmen, ben bu kararı mantıklı buluyorum. bu sayede tok satıcılığın, bitmek bilmeyen galericiliğin de sonu gelecektir. gerçek, makul fiyat koyan herkes aracını 1 ay içerisinde satabilir bence, satamazsa da 1 ay için 59 tl verir ilanını yeniler. ama sırf keyif için oraya ilan koyan tipler, bu şekilde kaybolur giderler.

biz de bu şekilde araç ararken daha gerçekçi rakamlar görebiliriz diye düşünüyorum.
sitedeki ilan sayısını ciddi şekilde düşürecek karardır. ama tekrarlanan ilanları, keyfe keder diye açılan ilanları, ben tok satıcıyım tribindeki insanları sonlandıracağını düşününce seviniyorum. azalarak bitmeleri dileğiyle.

ilan'daki küçük fotoğraf için 19 tl isteyen bir internet sitesinin, son sürprizidir. tüm fiyat listesi için ise aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

www.sahibinden.com/kac-adet-ucretsiz-ilan-verebilirim

(bkz: bu sefer güldürmedi)
Alternatif ilan sitelerine yönelime yol açacak karar. Bir süre sonra geri adımla sonuçlanacaktır.
Gec kalmislardi dedigim olaydir . Piyasayi yukseltiyordu bu tok saticilar . Bedava ilan 40 yerine 45 e koyayim Belki birine iteriz mantigi vardi .
Piyasadaki fiyatların düşmesine sebep olacak olan durum.
Millet satmak istediği arabanın modelinde başka ilanlar açarak fiyatı yükseltip, daha sonra kendi otomobilini 'kelepir' diye satmaya çalışıyordu. Hareketi mantıklı buluyorum.
Çok doğru bir karar. Aç gözlü araç satıcılarına tokat gibi gelmiştir.
Standart kullanıcının, her kategori de yılda 1 kere 30 gün süreyle olmak üzere hakkı vardır. 30 gün sonrası aynı ilanı 19 tl vererek "güncelim dopingi" alarak 30 gün daha devam ettirir. Aynı kategoride başka bir ilan açmak isterse 69 tl ödemek zorundadır. Kısmen mantıklıdır. Fiyatlar daha makul olursa daha iyi olur.
Bazilari kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez diye dusunebilir ama bence bu bir soygun. Savcilari goreve davet ediyorum.
Yeni üyelik alıp, işini görenler yine olacaktır. Galeriler için ise etkili bir yöntem, artık +5 lira fazla fiyat yazma oranları düşecektir.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir