Detaylarına buradan ulaşabileceğiniz S500. Benim olayla ilgili söylemek istediklerim 2'ye ayrılmakta;

1-) Opel, Toyota,Vw vb. markaların rezaletlerine alışığız. O olaylarda olduğu gibi bu olayda da diyoruz ki: Bir araçta kusur, ayıp olabilir lakin bayiinin ve markanın Türkiye sorumlularının olaylardaki tutumu gerçekten çok acayip oluyor! Genellikle sorunlara çözüm odaklı bakmıyorlar. Yazıklar olsun. Araba almak ve sürmek insanların mutlu olduğu olaylardandır. Böyle bir olay başıma gelmedi ama ne kadar keyif kaçıran bir olay olduğunu tahmin edebiliyorum. Bir tanıdığım bagaj kapağı nakliyat esnasında vurulup, boyatılan ardından hatasız gibi satılan 0 km. bir Aurisi almış , bunu sonradan fark etmişti. Bayiilerin bu tip olaylarda yaptığı aynı pişkinliklerini oda yaşamıştı. Fakat demek ki çatmaya görün, böyle ayıplı ürünlerde Mercedes Türk de aynı diğerleri de aynı. Siz uzay mekiği gibi bir araç da alsanız reva görülen muamele değişmiyor demek ki. Siz siz olun S500 gibi bir araç alacağınız da bile besmele çekin yapacak başka bir şey yok çünkü.

2-) Olayla ilgili değinmek istediğim ikinci mevzu ise araç sahibi abimizin tutumu. İlan açıklamasından da anlaşılacağı gibi kendisinin asıl amacı bu rezaleti teşhir etmek. Üç kağıtcılık yapıp satmaya çalışmamış olması takdire şayan. Piyasadaki dolandırıcı galerilerden birisi ile anlaşıp bu işten kurtulabilirdi, böyle yapmamış, helal olsun. Sonuçta yüksek bir meblağ. Umarım yazısının sonunda yazdığı gibi aracı büfe yapmaya kadar gitmez ve Daimler kendisine 0 ve titremeyen bir S500 verir. Aklıma golf sopası ile S-Class'ı bayii önünde haşat eden Koreli Dayı videosu geldi o kadar param olsa S serisi almam artık.
Araç sahibine umarım en kısa sürede sorunsuz, ayıplı olmayan bir S500 verilir. İnsanların hakkını araması da gerçekten güzel bir olay. Araç sahibinin aracı kimseye bu şekilde satmaya kalkmamış olması da takdire şayan. Bu kadar para verdiğim bir otomobilin her yerinin defalarca sökülmesi aracın sorunu çözülse dahi bana kafayı yedirtirdi galiba. Demek ki S Class gibi bir otomobili bile alırken şans faktörü var işin içinde. High-end materyal ve üretim kalitesine sahip araçlarda bile bunların olabilmesi çok şaşırtıcı gerçekten.
Ben burda Mercedes turk e hak veriyorum. Okadar işleme ragmen arabada titreme giderilememiş gibi gosteriliyor. Fakat daha sonra son olarak bilirkişi arabanin saglam oldugunu soyluyor. Burda ben arac sahibindede sikinti olabilcegini dusunuyorum. Malum turkiye yollar sikintili. Uzun yolda Zamanla kamberlesesen tekerlerin suspansiyonu sertleşip titresime sebeb olabilir. Musteri bunu sikinti olarak gorebilir. Bu arabayi birde ben kullansam acaba sorunun kimden kaynakli oldugunu soyleyebilirim diyorum...
Bu hadisede ayıplı aracın alınıp sorunsuzunun teslim edilmesinin en mantıklı çözüm olacağını düşünüyorum, kimsenin mağdur olmaması taraftarıyım
A serisi, b serisi olsa bir sekilde anlayacagimda gerci ne olursa olsun kabul edilemez, s serisinde boyle bir olayin olmasi cok kotu ve uzucu.

sorun için mb sürekli sürüş takımlarına yönelmiş çünkü bilindik bir sorun değil

sanirim mb servisi rahat bir servis iyi egitimli ama isleri rahat yani heralde, dk başı en olmadık yeri bozulan fransız orospusuyla cebellesmiyorlar adamlar sonuçta

neyse

sorun ne sürüş takımlarında ne motor taşıyıcılarinda ne de aktarmada

sorun aletin karmasik direksiyon sisteminde

power steer i komple assist vs komple devre dışı biraksin sigortasini cikarsin öyle sürsün sonrası serviste zaten
Not:Alıntıdır
sen git milyon tl'ye otomobil al orası burası titresin, bir de çözüm bulamasınlar. adamı keserler kamil.

tanım: skandal gibi skandaldır.
Avrupa arabaları denilince akla hep skandal, hatalar, müşteri kazıklamaları geldiği için çokta dikkatimi çekmeyen birşeydir. Japon alın keyfinize bakın kardeş.
İlanı okuduktan sonra, bir arkadaşımın ilan sahibine cevabı beni sırıtık hale getirmiştir.
ekran görüntüsü
Magic body control ve türevlerini barındıran koca bir mercedes'in fiyat etiketine ve kişiselleştirmenin tavan yaptığı bir modelinde , kullanıcının haliyle en ufak hatalı durumla karşılaşıyor olması bu seviye için kabul edilemez görüşündeyim.
He bu araç sahibinin başına gelen olay , s serisine gölge düşürmez.Sadece mb genel merkezi için bu modelin yeni versiyonlarının gelişimine kullanıcı deneyimi olarak dikkate alınır .
bunlar da ilginizi çekebilir