pakistanlı eski bir müftü olan -ve geçen sene ölen- nawaz abdallah khan tarafından yapılmış açıklama.

--- spoiler ---
"sağdan direksiyonlu araca binerken, araca sol ayakla giriliyor. çıkarken de sağ ayakla çıkılıyor. dinimizde sol ayakla girilip sağ ayakla çıkılan tek yer heladır. eğer ki bir müslüman sağdan direksiyonlu bir arabada ölürse mazallah diğer tarafta adeta tuvalette ölmüşcesine değerlendirilecektir. oysa ki sol ayakla girip sağ ayakla çıkmak müminlerin helada ölmelerine engel olarak getirilmiş bir kuraldır."
--- spoiler ---

ülkedeki trafik kazalarını bile buna bağlıyormuş adam. şeytanın müminleri sağdan direksiyonlu araçlar içinde öldürerek cehenneme göndermek istemesi olduğunu iddia etmiş zamanında.

çok mantıklı gerçekten.
doğru önerme. hemen sağdan direksiyonlu arabaları yakalım, sürücülerini asalım. hey yumurtaya can veren allah'ım. yaratıyorsun bari takip et. swh
Arabaya bindiğimiz zaman kendimizi dış dünyadan ayırıyoruz bir nevi ve inerken de sağ ayakla dış dünyaya geçiş yapıyoruz diyerek karşı fikir sunduğum durumdur .

Ayrıca neyse sözlükte siyaset ,din olmasın yav he he diyorum bu adama kısaca
Sağdan direksiyonlu arabarı çok sevdiğim için ne desem bilemediği durumdur.
Memlekettede sağdan direksiyonlu araba bulmaya çalışırken, arabaya sağ ayakla girip sol ayakla çıkmak o kadar zor değil benim için.
Sonuç olarak ne desem bilemedim.
Az önce okuyup altıma kaçırdığım haber. Haber de denmez, saçmalık. Ne harammış be arkadaş. (bkz: swh)
Bunun bizim ülkedeki bir türevi vardı. "Kırmızı araba kullanan kadınlar bilmem nedir" falan başlıklı. Hatırlarsınız.
bunlar da ilginizi çekebilir