istanbul trafiğinin gizli sorumluları. başlıkta nasıl ortak bir kümeye alırım diye düşündüm çünkü duraklamak ve park etmek üzere bu tiplerin başvurduğu iki yol var. sen o şeritte durduğun anda iki şeritli yolu teke, üç şeritli yolu ikiye düşürüyorsun. senin olduğun noktada insanlar hızlarını keserek şerit değiştirmek zorunda kalıyor.

bu noktadan ilerisi açık olsa bile arka tarafta zincirleme bir domino etkisi oluşturduğundan gereksiz bir trafiğe neden oluyor. hele hele park şeridi olarak kullanılıyorsa, vah halimize. çift şeritli yol, mecburen tek şeride iniyor. sonra arabayı çekici alıp götürünce, ama herkes park ediyor diye ağlarsın. yasak zaten oraya parketmek, herkes yaptığı bir şey olunca doğru olmuyor o.

bu konuda otoparkların yetersizlikleri söz konusu tabi ancak ana yollarda yapılan bu duraklama&park işlemleri -yoğunluk nedeniyle oluşan sıkışmayı es geçiyorum- ekstra nedensiz sıkışıklık, trafik oluşmasına neden oluyor. ki yoğunluktan oluşan sıkışmanın görünmeyen faktörlerinden birisi de ileride sağ şeridi meşgul eden tiptir.
umursamaz tiplerden oluşan grup. trafiği felç ettiği söylenince bir de tepki gösterirler haklıymış gibi.
semt pazarlarının kurulduğu gün varlıklarından nefret ettiren tayfa. sağdan iki şerit kafadan iptal.
ortaköy sahil yolundaki trafiğin baş kahramanlarıdır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri