Belki de dünyanın en ünlü otoyoludur.
Amerika'yı doğusundan batısına geçer.Şimdilerde değişen sistemle memorial (anıt) tarihi otoyol olarak turistik amaçlı kullanılmaktadır. Dünyanın bir çok yerinden otomobil ve motorsiklet tutkunları yolu tamamlamak için Amerika'yı ziyaret eder.
Aynı zaman bu isimle navigatör amaçlı bir ios aplikasyonu mevcuttur. Başarılı ve kullanışlı bir uygulamadır.
navigasyon cihazındaki güncellemeleri hayattan soğutur.
Yakın zamanda turistik bir gezi planladığım yol. Hemen hemen tüm Usa temalı filme konu olmuştur. Bildiğim kadarıyla asfaltının üstü çok toz olduğundan tutunma oldukça düşük. Kaslı bir v8 ile oldukça keyifli olacaktır diye düşünüyorum.

(bkz: sürüşü en zevkli yollar)
erken donem bir rolling stones sarkisi. belli ki sahibi sağlam bir rolling stones fanı.
Aklıma hep chopper motosikletleri getiren yol. Hangi filmde gördüm emin değilim ama nedense aklımda direk buna kodlanmış durumda. Yağlı saçlı abiler falan, yol kenarında virane barlar. Neyse öyle işte.
5.7 hemi motorlu,borla atak eksoz sistemli herhangi bir arabayla sürüş yapmak istediğim yol.

Bolca sigara ve kahve de tabiki.
İleri dönem planlarım arasında tüm rotasını baştan sona kadar otomobille geçmek olan ünlü yoldur. Cars animasyonunda da bir hayli bahsedilmiş, modern zamanda popülaritesini kaybetmiştir.
Electra glide ile seyahat etmeyi istediğim rota. Milyonlarca yıllık coğrafi süreçlerin etkisini en iyi görebileceğiniz alanlardan birisidir. Kapadokya gibi coğrafyacıların gözdesi alanlardandır.
alıcam bi evo blok harley davidson. vurucam kırbacı inleticem asfaltı.
ağzımı suyunu akıtan yoldur. motosiklet ve amerika motosiklet kulüpleriyle özdeşleşmiştir. dünyanın en meşhur yolu olarak tabiki beat akımında da yeri vardır.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri