Ferrari kırmızısı olarak bilinen renk tonudur.

Uluslararası yarışlarda İtalyan arabaların kullandığı renk olarak da bilinir.
Çok değişik ve güzel bir kırmızıdır.
Yolda görüldüğün de dönüp baktırması garantidir. Kaplama yapmak gibi hatalar yapıldığında boya verniği bozulur dikkatli olmak lazım.
İlginç bir kırmızıdır, farklı ve daha parlak bir çok kırmızı çıkmıştır ama bu rengin kendine çeken farklı bir tonu vardır. Ferrari alınıyorsa bu renk alınmalıdır.
Alfa Romeo'larda da "Rosso Kırmızı" tercih edilir. Ki ferrari'ler ile aynı kanı taşımaktadırlar.
Güzeller güzeli renktir, çok şaşalıdır, çok lükstür.
Paranın satın alamayacağı güzelliklerden diyebiliriz.
"Yarış kırmızısı" anlamına gelir. Alfa Romeo'nun yarış takımıyken Ferrari'nin kullandığı renktir. Hala en çok satan rengidir.

Sanılanın aksine güncel Alfa Romeo'lardaki kırmızı ile farklıdır. Alfa'da kullanılan rosso alfa olarak bilinen "alfa kırmızısı"dır. Alfa kırmızısı çok az daha bordo tonu içerirken Ferrari kırmızısı çok az daha turuncu içerir.

Aslen çok eski dönemlerde otomobil yarışlarında araçları ülkelerine göre ayırmak için Alfa Romeo (ve Maserati) tarafından kullanılmaya başlanılan bir renktir. O dönem İngilizler (Lotus, Brabham, Mini, Jaguar) yeşil, Almanlar (Mercedes, Porsche) çıplak metal, Fransızlar (Bugatti) mavi renklerle tanınıyordu. Bu geleneği bu otomobil üreticileri halen kısmen de olsa devam ettirmektedir. Klasik modellere bakıldığında durum net olarak görülebilir.

(bkz: alfa romeo monza)
(bkz: bugatti type 35)
(bkz: Lotus 7)
(bkz: mercedes 300 slr)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri