herkesin ağzının suları akarak baktığı otomobilleri üreten rolls-royce firmasının, 2016 yılında tamı tamına 20.7 milyar tl zarar etmesi olayıdır.

zararın çoğunun sterlinin değer kaybetmesi olduğu belirtilmiş. (türk lirasına karşı inanılmaz değer kazanmasına rağmen diğer ülkelerde durum farklı)

--- haber ---
Rolls-Royce’un Üst Yöneticisi Warren East, gelecek dönemde şirketin kar marjının artırılması için girişimlerde bulunulacağını belirterek, "Geniş kapsamlı faaliyetlerimizin beklediğimiz tam karı yarattığından emin olmalıyız. Sadece masrafların azaltılması değil, aynı zamanda yüksek iş standartlarının sürdürülebilmesi için şirkette gerekli kültürel ve davranışsal değişiklikleri de gerçekleştirmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Rolls-Royce, 1971 yılından beri otomotiv şirketi "Rolls-Royce Motor Cars" şirketinden bağımsız olarak Sivil Havacılık, savunma, motor sanayi, denizcilik ve nükleer enerji alanlarında faaliyet gösteriyor. Otomotiv şirketi Rolls-Royce Motor Cars ise 1998'den bu yana BMW'nin iştiraki olarak faaliyet gösteriyor.
--- haber ---
yakın zamanda uzak doğulu bir firmaya satılması beklenen şirketin zarar açıklamasıdır. bu işler genelde bu şekilde yürür, will see.
Otomotiv değil, sivil havacılık, savunma, motor sanayi, denizcilik ve nükleer enerji işi yapan firması zarar etmiş.

Kopyaladığımız haberlerin içeriğini de okursak belki yanıltıcı bilgi vermekten daha kolay kaçınırız.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri