dawn modelinin türkiye lansmanını dün gerçekleştirmiş olan üretici.
(bkz: rolls-royce dawn)
Muhammed Ali, John Lennon, Frank Sinatra, Ernest Hemingway, Rudyard Kipling, Richard Burton, Cary Grant, Brigitte Bardot, Grace Kelly, Leonid Brejnev gibi isimlerin de en az bir tanesine sahip olmuş olduğu marka.
fabrikanın 2 ortak kurucusunun birlikte hiçbir fotoğrafı yoktur. Rolls ve Royce'un sadece tanıştıkları anı tasvir eden, Ray Tootall imzalı bir resimleri mevcuttur sadece.
halen üretilmiş olan her 10 otomobilinden 6'sı kullanılabilir durumda olan marka. Hatta şuanda yollarda olan en eski örneği 1904 model 10 beygir gücünde. Sahibi ise iskoçyada yaşayan Thomas Love Jr.
rolls royce'un biri isviçre alplerinde bozulur. otomobilin sahibi araç telefonundan şirketi arayarak otomobilinin bozulduğunu ve yerini söyler. takriben 2 saat sonra bir helikopter belirtilen alana gelir, içinden teknikerler iner otomobille bir süre uğraşıp tamir ettikten sonra helikopterlerine binerler. otomobil sahibi borcunu sorduğunda "biz sadece otomobil tamiriyle ilgileniriz, ücret konusunda şirketi aramalısınız" cevabını alır. birkaç gün sonra adam şirketi arayıp hem teşekkür etmek, hem de borcunu öğrenmek ister. telefona çıkan görevliye olayı anlattığında şu cevabı alır:
"üzgünüm beyefendi ama kayıtlarımızda böyle bir başvuru ve böyle bir tamir görünmemekte; zaten bizim otomobillerimiz hiç bir zaman bu şekilde bozulmaz.." işte rolls royce, hakkında böyle hikayeler anlatılan bir otomobil benzeri yürüyen asalete verilen isimdir..
ALINTI...
Nedense bu firmayı görünce aklıma ilk Freddie Mercury geliyor
işte sebebi
Türkiye marka müdürlüğünü hilal aysal'ın üstlendiği şirket.
(bkz: doğan kabak)
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri